Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
28/02/2021 - 15:25

Książki do adopcji na sądeckich ulicach. Wystarczy przyjść i wziąć… za darmo

Pod koniec tygodnia w dwóch miejscach w Nowym Sączu postawiono czerwone szafki pełne książek. Każdy mieszkaniec może je bez problemu otworzyć i wziąć książkę zupełnie za darmo. Sprawdzamy, jak podoba się ten pomysł mieszkańcom.

Szafki z książkami Nowy Sącz

Jedna z półek stoi przy budynku oddziale dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej na rogu ulicy Lwowskiej i Kraszewskiego. Druga czerwona szafka z książkami zlokalizowana jest przy filii na ulicy Kochanowskiego. Mieszkańcy z zaciekawieniem oglądają książki i szukają odpowiednich dla siebie pozycji.

- Taki sposób wymiany książek to bardzo dobry pomysł. Myślę, że każdy z nas ma w domu książki, które już raz przeczytał i nie chce ich z jakiegoś powodu zatrzymywać w swojej biblioteczce – mówi jedna z mieszkanek Nowego Sącza. – Poza tym to dawanie drugiego życia książce. Z tego co zauważyłam na razie nie wszystkie pozycje w szafce są interesujące, ale jeśli sądeczanie będą się wymieniać ciekawymi książkami to pomysł będzie można uznać za udany. Może to zachęci mieszkańców miasta do czytania. Książki przecież nie gryzą – śmieje się sądeczanka.

Szafki z książkami Nowy Sącz

W szafkach znajdziemy książki dla dzieci i klasyki literatury, ale też pozycje dla nastolatków, a nawet słowniki. Wystarczy dobrze poszukać i za darmo można do domu wziąć ciekawą lekturę. Do szafek możemy też wkładać lektury, którymi chcemy się podzielić z innymi. (s.siwulska@sadeczanin.info)

W Nowym Sączu stanęły dwie półki z książkami. Można przygarnąć dobrą lekturę
Czerwone szafki wypełnione książkami stanęły przy ulicy Lwowskiej 21 oraz na ulicy Kochanowskiego 20 pod oddziałami Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Można przynieść tutaj książki, których już nie chcemy i podarować im drugie życie. Sądeczanie mogą również zabrać z szafek lekturę, która ich interesuje.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”