Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20/09/2013 - 15:07

Krynickie Towarzystwo Fotograficzne świętuje w Siedlisku

Z okazji 35-lecia KTF przygotowano wystawę zdjęć w Galerii Siedlisko w Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

W związku z jubileuszem Zarząd KTF postanowił wydać monografię „35 lat KTF”, uhonorować najaktywniejszych członków KTF i zaprosić kilka wystaw fotograficznych w Nowym Sączu, Krynicy i Muszynie. Podczas wernisażu w Sądeckiej Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia przez starostę nowosądeckiego Jana Golonkę Złotego Jabłka Sądeckiego ośmiu członkom i Srebrnego Jabłka Sądeckiego 14 członkom Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Teraz zdjęcia fotografów zrzeszonych w KTF oglądać można w Galerii Siedlisko w Centrum Kultury.
KTF działa od 1978 roku. Od samego początku prezesem jest Juliusz Jarończyk. W okresie swojej działalności skupiało 294 członków, prezentowało swój dorobek na 647 wystawach zbiorowych i indywidualnych, zorganizowało 401 konkursów i 74 plenery fotograficzne, odbyło 284 spotkań czwartkowych, podczas których wygłoszono 62 prelekcje, członkowie uczestniczyli w 241 konkursach ogólnopolskich i 32 zagranicznych, a w swojej fototece mają 5820 prac 251 autorów.
Spotkania KTF odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca w sali posiedzeń budynku MPGK. Co roku w styczniu przeprowadzany jest konkurs na fotografię minionego roku, która jest wybierana z pośród zdjęć, jakie okazały się najlepsze w poszczególnych miesiącach. Za najlepsze zdjęcie poprzedniego roku uznano „Jesienną mozaikę” nowosądeckiego fotografa Janusza Wańczyka.

Fot. BK – na zdjęciu głównym prezes Juliusz Jarończyk
(oprac. JB)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik