Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
26/06/2016 - 16:50

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Czy to możliwe, żeby On był aż tak dobry?

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje konferencje głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie.

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej przedstawiamy Państwu cytat pochodzący z książki „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”. Zachęcamy do lektury.

„Wydawać by się mogło, że teraz, po zmartwychwstaniu, tuż przed wniebowstąpieniem, jest najlepszy moment, by Jezus wygłosił jakąś mowę o marności tego świata, by jeszcze raz wezwał ich do przejęcia się sprawami Królestwa Bożego. Jednak tak się nie stało. Bóg zmartwychwstały, Pan Kosmosu smaży rybę i łamie chleb dla jedenastu winowajców. Być może lękali się, czy to nie podstęp, czy to nie chwyt, po którym nastąpi reprymenda, zapowiedź kary za zdradę. A może dopiero wtedy zaczęły pojawiać się w ich sercach pytania: czy to możliwe, żeby On był aż tak dobry?”

(Fragment pochodzi z książki pt. „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2000. )
 

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu