Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
12/06/2016 - 13:00

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Komu mało się odpuszcza, mało miłuje!

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje konferencje głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie.

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej przedstawiamy Państwu cytat pochodzący z książki „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”. Zachęcamy do lektury.

„Jest w języku polskim powiedzenie:jak trwoga- to do Boga. Dotyczy ono sytuacji, kiedy dopiero jakieś nieszczęście czy niepowodzenie skłania ludzkie serce ku Stwórcy. Mógłby ktoś pomyśleć, że ta maksyma krytykuje takie zachowanie i taką pobożność wywołaną nieszczęściem. Tak jednak nie jest. Oby każdy z nas jak najszybciej uciekał pod skrzydła Bożej opieki, gdy przyjdzie na niego jakakolwiek trwoga. Ostatecznym bowiem sensem życia człowieka na ziemi jest umiłowanie Boga, i czymś zupełnie drugorzędnym jest sprawa drogi, którą się do tego dochodzi, A zresztą, czy w historii ludzkości, oprócz osoby Matki Bożej byli tacy, którzy pokochali naprawdę Boga, nie doświadczając nieopisanej radości, gdy Pan wydobywa nas z otchłani grzechu? Jakże wiele dają do myślenia słowa Jezusa: „Komu mało się odpuszcza, mało miłuje”.”

(Fragment pochodzi z książki pt. „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka”, Oficyna Wydawnicza „Liberton”, Warszawa 2000. )
 

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu