Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
14/03/2019 - 13:35

Klub Seniora+ w Łącku już działa

Klub w Łącku powstał w ramach programu „Senior Plus”. Działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej, ma seniorów integrować, aktywizować społecznie i zaspokajać ich potrzeby kulturalne.

Klub Seniora + w Łącku już działa

- Siedzibą klubu jest lokal usytuowany w Ośrodku Zdrowia w Łącku - mówi Artur Kotas, kierownik GOPS w Łącku. - Lokal wyodrębniony na Klub Seniora zajmuje ponad sto siedemdziesiąt metrów kwadratowych, są w tym kuchnia z jadalnią, pomieszczenie klubowe, sala spotkań, hall z korytarzem, szatnia, magazyn, łazienka z prysznicem i wc. Pomieszczenia są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Opiekę nad funkcjonowaniem Klubu Seniora sprawuje pracownik socjalny. Uczestnikami Klubu Seniora mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami gminy Łącko. Uczestnictwo w zajęciach klubu jest bezpłatne.

W Klubie Senior+ uczestnicy mogą podtrzymywać więzi rodzinne oraz sąsiedzkie, co z kolei zapobiega odizolowaniu społecznemu tej grupy wiekowej. Aktywność seniorów gwarantuje kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które ich dotyczą. A społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem. (PG.)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)