Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
14/10/2020 - 11:05

Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę przy Alejach Wolności

O wygraną w przetargu na budowę nowego gmachu Instytutu Ekonomicznego walczyło aż sześć firm. Głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena. Budynek ma powstać do końca 2022 roku przy Alejach Wolności. Zobaczcie, jak będzie wyglądał!

Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej.

Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego budynku przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce. Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim właśnie ten instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy.

Czytaj też: PWSZ: inauguracja roku akademickiego w dobie pandemii jednak z nadzieją

O zlecenie na budowę budynku Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu ubiegało się sześć firm. Głównym kryterium wyboru wykonawcy była cena – budżet zamawiającego wynosił 26,2 mln zł, natomiast oferty wykonawców wahały się między 18,4 mln zł a 30,8 mln zł.

Przetarg uprawomocnił się 9 października, a 13 października w Rektoracie PWSZ podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma eRSbet. Ze strony uczelni, z upoważnienia rektora Mariusza Cygnara, podpisali ją: kanclerz Zbigniew Gorgosz i kwestor Halina Marcisz, a ze strony wykonawcy - prezes firmy eRSbet Rafał Stanuszek. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca 2022 roku przy Alejach Wolności, obok Biblioteki PWSZ na placu, na którym dziś jeszcze stoi budynek dawnej zbrojowni pograniczników.

Zobacz także: Z rektorem PWSZ o rozbudowie uczelni i nowych kierunkach studiów

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. metrów kwadratowych przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne.

Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn. Inwestor ma przejąć plac budowy i rozpocząć prace w najbliższych dniach. ([email protected], fot. PWSZ)

Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę przy Alejach Wolności
Fot. PWSZ


Dziękujemy za przesłanie błędu