Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
28/02/2024 - 16:35

Ich każde nagranie ogląda po 200 tysięcy osób! Czarni Górale z Przysietnicy nagrali płytę

Zespół wokalny Czarni Górale z Przysietnicy z gminy Stary Sącz nagrał właśnie płytę. Ich każde nagranie na Facebooku ogląda po 200 tysięcy osób! A my dodajmy jako ciekawostkę, że głównym tenorem grupy jest zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Stary Sącz: tak ma wyglądać szkoła w Popowicach. Kiedy i za ile?

- Tę płytę, na której znalazło się 12 piosenek Czarnych Górali nagraliśmy dzięki środkom ze starostwa przeznaczonym właśnie na zapis dorobku zespołów regionalnych Sądecczyzny w studiu Powiatowego Centrum Kultury w Starym Sączu – informuje z ogromną satysfakcją zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, który sam w zespole jest głównym tenorem.

A my przypomnijmy, że zespół wokalny Czarni Górale działa około roku i powstał z okazji obchodów 750-lecia Przysietnicy w gminie Stary Sącz. – Płytę nagrywaliśmy w 16 osób; dorosłych, młodzieży i dzieci, bo jesteśmy grupą wielopokoleniową co ogromnie nas cieszy. Cieszy nas również to, że niemal każde nasze nagranie na Facebooku ogląda około 200 tysięcy osób i to z najróżniejszych zakątków świata – zaznacza Gizicki. 

Stary Sącz: ręce opadają, na końcu tej drogi mieszka osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim…

– Na dziś jesteśmy zespołem wokalnym, jeszcze nie tańczymy ale od chwili zawiązania się występowaliśmy już na różnych scenach: na Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej-Zdroju, na Jarmarku Starosądeckim, podczas wielkiej akcji krwiodawstwa i cały czas jesteśmy zapraszani w kolejne miejsca – podkreśla nasz rozmówca.

A my dodajmy tylko na zakończenie, że płyta Czarnych Górali będzie już dostępna jeszcze przed świętami wielkanocnymi. ([email protected] Fot.: Facebook) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu