Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
28/02/2024 - 16:00

Stary Sącz: tak ma wyglądać szkoła w Popowicach. Kiedy i za ile?

Oświatowa ofensywa inwestycyjna w gminie Stary Sącz trwa w najlepsze. Teraz „na tapecie” przebudowa Szkoły Podstawowej w Popowicach. Jest już projekt a kiedy realizacja i ile to będzie kosztować?

Szkoły w Gaboniu i Moszczenicy mają nowe sale gimnastyczne, przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu jest nowa hala, szkoła w Barcicach też już została rozbudowana o nowe sale lekcyjne w nowym skrzydłem wyposażonym w windę, placówka w Gołkowicach i SP nr 2 w Starym Sączu przeszły gruntowną termomodernizację. Teraz przyszła pora na rozbudowę Szkoły Podstawowej w sołectwie Popowice.  

- Powstanie nie tylko sala gimnastyczna ale również cztery nowe sale lekcyjne – wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. – Mamy już projekt budowalny i pozwolenie na budowę, teraz został nam tylko montaż finansowy. Szacujemy, że całość będzie kosztować około 4 milionów złotych i o środki na realizację będziemy starać się z kilku źródeł: z ministerstwa sportu na salę gimnastyczną, z ministerstwa środowiska na fotowoltaikę i na przekształcenie obiektu w budynek pasywny a kolejną część chcemy pozyskać ze środków unijnych, które będą uruchomione już w kwietniu – mówi samorządowiec. 

Stary Sącz: ręce opadają, na końcu tej drogi mieszka osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim…

Przy okazji Gizicki zastrzega, że gmina musi też pamiętać o zabezpieczeniu wkładu własnego na inwestycję a ten będzie uwarunkowany rozstrzygnięciem przetargu na budowę DPS, w którym oferty znane już będą w połowie marca. Gdy będzie wiadomo, ile będzie kosztował DPS, samorząd będzie wiedział ile środków może przeznaczyć na inwestycję w Popowicach i wtedy ustalić na spokojnie termin realizacji zadania. ([email protected] Fot.: UM w SS) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu