Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
22/02/2020 - 11:20

Gdzie kucharek sześć, tam... wyśmienite pączki! Słodkie popołudnie seniorów

To, że w Tłusty Czwartek pączki jemy na potęgę, wie każdy. Na ten dzień czekają nie tylko łasuchy! Nie inaczej było w czwartkowe popołudnie w Klubie Seniora w Łękach. Jaki jest sekretny przepis na wyśmienite słodkości?

Klub Seniora w Łękach powstał w styczniu ubiegłego roku - seniorzy niedawno obchodzili rocznicę członkostwa w organizacji. Działalność klubu skupia się na planowaniu czasu wolnego mieszkańców, ma także na celu zachowanie i kultywowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów. Seniorzy spotykają się w stałym gronie kilka razy w tygodniu. Nie inaczej było w Tłusty Czwartek.

W cukierniach znaleźć można mnóstwo rodzajów pączków - z różą, adwokatem, toffi, bitą śmietaną, oblane czekoladą albo lukrem... Nic jednak nie zastąpi nam domowych wypieków, przygotowanych własnoręcznie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały na tę okazję wyśmienite słodkości, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu pączki były miękkie, puszyste i bardzo delikatne. 

Czytaj także: Bądź jak Siedlce! W miejscowości działa już Klub Seniora

Nie zabrakło czasu na rozmowy i świętowanie przy wspólnym stole. W tym szczególnym dniu seniorzy mogli odpuścić restrykcyjną dietę i pozwolić sobie na więcej. Tłusty Czwartek to w końcu tradycja, którą należy pielęgnować! 

[email protected], fot. UG Łososina Dolna

Gdzie kucharek sześć, tam... wyśmienite pączki! Słodkie popołudnie seniorów
Zdjęcia - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu