Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
14/01/2020 - 14:55

Bądź jak Siedlce! W miejscowości działa już Klub Seniora

Od stycznia 2020 roku Koło Gospodyń Wiejskich prowadzi zajęcia dla osób starszych w ramach Klubu Seniora. Wystarczy mieć ukończone 60 lat i być nieaktywnym zawodowo, aby starać się o członkostwo w klubie. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Siedemnaście osób zadeklarowało dotychczas udział w zajęciach prowadzonych w ramach uruchomionego od początku stycznia 2020 roku Klubu Seniora w Siedlcach. Prowadzenie klubu powierzono Kołu Gospodyń Wiejskich. Z zajęć, które odbywają się w budynku Domu Kultury, mogą korzystać osoby, które mają ukończone 60 lat i nie są aktywne zawodowo.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu - we wtorki, środy i czwartki - od godziny 15 do 20. Uczestnicy mogą uczęszczać między innymi na zajęcia edukacyjne, sportowo-rekreacyjne i kulturalno-oświatowe. W ofercie znalazły się także zajęcia z tańca i śpiewu, zabiegi fizjoterapeutyczne, gry stolikowe, wyjazdy do kina i na basen, a także spotkania okolicznościowe, np. w tłusty czwartek, w ramach tzw. ostatków czy spotkania opłatkowe. 

Maksymalna liczba uczestników wynosi 20 osób. Prowadzące Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcach co miesiąc zobowiązane są przedstawić sprawozdanie z działalności wraz z listą obecności uczestników zajęć. W przeliczeniu na jeden miesiąc, klub KGW w Siedlcach otrzymuje 500 złotych na jednego członka klubu, przy czym 200 zł pochodzi z budżetu wojewody, a pozostała kwota z budżetu gminy - działalność ugrupowania jest dotowana.

Zobacz także: Mieszkańcy Niecwi kontra Mo-Bruk. Trwa protest [WIDEO]

W ubiegłym roku przeprowadzono prace remontowe w części pomieszczeń Domu Kultury, przeznaczonych na działalność Klubu Seniora. Do dyspozycji seniorów będzie zarówno dół, jak i góra budynku, a także zaplecze kuchenne, pomieszczenia sanitarne, sala pobytu dziennego oraz pomieszczenia do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. 

[email protected], fot. Centrum Kultury w KorzennejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)