Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
11/09/2020 - 17:05

Dobry zwyczaj - pożyczaj. Sądeckie święto literatury zbliża się wielkimi krokami

"Sądeckie Dni Literatury" oraz "Dobry zwyczaj – pożyczaj!" to zadania promujące czytelnictwo wśród sądeczan, na które wszystkich miłośników książek, ilustracji książkowej i dyskusji o literaturze zaprasza Sądecka Biblioteka Publiczna.

Wydarzenia z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej odbywać się będą w sieci. Organizatorzy zapraszają zarówno na spotkania transmitowane na żywo (Katarzyna Bonda, Marcin Wicha, Grzegorz Kasdepke, Izabela Klebańska, Renata Piątkowska) jak i nagrania literackich dyskusji (Sądeckie Duety Literackie) czy warsztaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą. Dla dzieci organizowany jest konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy" oraz realizowana książka sądeckiej autorki w wersji audio. Audiobook "Puzzelkowe serce" pojawi się wkrótce na stronie Sądeckiej Biblioteki Publicznej, by każdy mógł z niego skorzystać w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Czytaj też: Czy zaliczasz się do grona tych, którzy kochają poezję?

Na najmłodszych odbiorców czekać będą spotkania z bajkowymi postaciami, które wyszły z kart książek: Rikuś – królik z oklapniętym uszkiem, Wilczek, Smok Maciuś i Franklin podzielą się z odbiorcami własnymi historiami, pomagając pokonać strach i przekraczać granice oraz zachęcając do pozytywnych zachowań. Nie zapomniano o dorosłych, których dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej zachęca do włączenia się w akcję czytania tekstów Leopolda Tyrmanda lub udziału w warsztatach pisania pamiętników i wspomnień, prowadzonych przez znanego pisarza i publicystę Marcina Wilka. W promowanie literatury zaangażuje się też sądecka młodzież, prezentując życie i twórczość wielkich literatów a zarazem patronów nowosądeckich szkół. Co ciekawe, w części spotkań uczestniczyć będzie tłumacz migowy, by z oferty mogli też skorzystać głuchoniemi bądź słabosłyszący.

Zobacz też: Grechuta i Cohen w sądeckiej bibliotece w wykonaniu fenomenalnych artystów

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować naszych czytelników na bieżąco, zachęcając do udziału w wydarzeniach. Wystarczy dostęp do komputera, smartfonu lub tabletu. Kto nie skorzysta ze spotkań w czasie realnym, będzie mógł odtworzyć wybrane nagranie na stronie Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Zadania realizowane są w ramach programu "Partnerstwo dla książki" i dofinansowane zostały ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ([email protected], fot. Sądecka Biblioteka Publiczna)

Partnerem wydarzenia jest portal i miesięcznik "Sądeczanin".

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)