Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/12/2017 - 09:40

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Przeczytaj, może to książka dla Ciebie...(7)

„Sakrament spowiedzi można by porównać do obróbki zdjęcia. Kładziesz zdjęcie na skaner, skanujesz je, później wrzucasz do Photoshopa, wszystkie ubytki poprawiasz, ;pryszcze niwelujesz, upiększasz twarz i drukujesz eleganckie zdjęcie. Jezus tak robi z Twoim sercem. ( …) Pozwólcie sobie położyć serce na Jezusowym skanerze.”

„Jeśli będziesz błagać Ducha Świętego, żeby objawił Ci Jezusa, to Duch Święty da ci trzy dary. Pierwszy to świadomość swojej grzeszności. Po co? Żebyś zdarł z siebie maski. (…) Drugi dar, który otrzymasz, to przekonanie o miłosierdziu Bożym. Po co? Żebyś się nie załamał, że grzeszysz. ( …) Trzeci dar, który otrzymasz, to przekonanie, że Jezus zwycięża w całym świecie i w twoim życiu.”

„Parę lat temu uprawiałem sport, który polegał na praniu się po mordach. Osiem lat dostawałem i osiem lat biłem. Jedynym, co chciałbym zachować w pamięci z tego okresu życia jest to, że jak na egzaminie trzeba było przełamać deskę, to należało trafić w sam środek i to jeszcze konkretnymi dwoma kośćmi. Jeśli nie trafiłeś, to deska nie pękała, a jeszcze mogłeś skręcić nadgarstek. Żeby się pozbyć grzechu, trzeba go uderzyć w sam środek.”

„Wtedy zrozumiałem, skąd w moim sercu przypowieść o Jezusie, który błogosławi dzieci. I z mocą do mojego serca dotarły słowa: „ Nie nazywaj grzechem tego, co jest cierpieniem.”

„Zły duch za wszelką cenę chce człowieka odwieść od spowiedzi. Zły duch jest tak perfidny, że najpierw pokazuje grzech jako coś fajnego, człowiek grzeszy, a później on wzbudza w tym człowieku poczucie winy:” Ale jesteś cienki. Ty się nazywasz Dickiem Boga? Takie rzeczy czynisz?”(…) W twoim sercu toczy się teraz walka. A Jezus mówi: „ Chodź, przyjdź do mnie, uzdrowię cię.”

Cytaty pochodzą z książki ks. Michała Olszewskiego pt. „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem” wyd. eSPe.

Opr. JordanDziękujemy za przesłanie błędu