Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
05/05/2017 - 10:35

Pierwsza Komunia Święta. Dzieci wezwane na ucztę Baranka

Co roku w maju tysiące dzieci w całej Polsce przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. To jedno z najważniejszych przeżyć religijnych w życiu młodego chrześcijanina, do którego przygotowania rozpoczynają się zaraz na początku roku szkolnego.

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło już  50 dzieci z parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Tu uroczystość odbyła się 3 maja. W najbliższą niedzielę – 7 maja przeżywać ją będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18, którzy sakrament przyjmą w bazylice św. Małgorzaty o godz. 12 oraz szkół nr 7, 8 i 15 dla których uroczystość będzie miała miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

Dla dzieci Komunia to bardzo ważna uroczystość i przeżycie duchowe. Dla rodziców i rodziny to jednak w dużym stopniu kwestia finansowa, organizacyjna no i dylemat, jaki prezent kupić.Jednak nie to powinno być najważniejsze. Pierwsza Komunia Święta, to przeżycie przede wszystkim duchowe dlatego najważniejsze, aby w dorosłych tego dnia miały oparcie.

- Sama uroczystość to dla całej rodziny szansa na pogłębienie przyjaźni z Bogiem oraz na odnowienie życia zgodnie z zasadami Ewangelii – przekonują kapłani.- Jeżeli rodzice i dzieci nie żyją na co dzień mądrością Ewangelii, jeżeli w niedziele i święta nie spotykają się z Bogiem w Eucharystii, to Pierwsza Komunia Święta stanie się jedynie epizodem i miłym wspomnieniem, które powiększy wprawdzie zasób rodzinnych fotografii, ale nie wpłynie na jakość wychowania dziecka ani na sposób jego postępowania.

Zobacz też: Pierwsza Komunia Święta w klasie trzeciej

(KB)

fot. arch.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu