Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
16/03/2016 - 06:35

Wspomagali budowę kościoła w Kodymie na Ukrainie

W ostatnią niedzielę (13 marca) wierni modlący się w nowosądeckiej Bazylice oraz w świątyni w Ujanowicach wspierali budowę kościoła w Kodymie na Ukrainie. W tym celu odbył się kiermasz wielkanocny.

Obraz Przemienienia PańskiegoDochód z kiermaszu przekazany zostanie na budowę kaplicy Przemienienia Pańskiego w Kodymie na Ukrainie. Znajduje się tam kopia obrazu Przemienienia Pańskiego. Obraz ukraińskiej parafii podarował ks. bp Jan Piotrowski w 2013 r., który w tym czasie pełnił funkcję proboszcza sądeckiej fary. Niedzielny kiermasz był kolejną akcją mającą na celu pomoc w budowie.

Kaplicę w Kodymie wznosi ks. Stanisław Majkrzak- były wikariusz w Ujanowicach, jest on w Kodymie pierwszym od 90 lat katolickim proboszczem. Kodym to miejsce urodzenia gen. Stanisława Skalskiego- lotnika asa myśliwskiego podczas II wojny światowej. Oprócz materialnej świątyni ks. Majkrzak, buduje także świadomość religijną mieszkańców.

W budowie pomaga mu Komitet Budowy Kaplicy i Miejsca Pamięci gen. Skalskiego w Kodymie, tworzy go 18 osób, głównie pochodzących z Ujanowic.

(P)Dziękujemy za przesłanie błędu