Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
20/02/2016 - 15:20

Konferencje ks. P. Pawlukiewicza: Trzeba szybko wyruszyć w drogę

Ks. Piotr Pawlukiewicz jest wybitnym rekolekcjonistą i kaznodzieją znanym w całej Polsce. Swoje homilie głosi m.in. w kościele św. Krzyża oraz w kościele św. Anny w Warszawie. Do jego najbardziej znanych konferencji należą, m.in. „Seks- poezja czy rzemiosło”, „Bóg dobry aż tak? O Bożym miłosierdziu myśli kilka” oraz „Porozmawiajmy spokojnie o...”

ks. Piotr PawlukiewiczPoniżej prezentujemy fragment konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza wygłoszony w Boże Narodzenie, zamieszczony w Świętokrzyskich kazaniach radiowych.... Zapraszamy do rozważania.

„Dni Wielkiego Postu to czas na przypomnienie sobie, że nie jestem Bogiem. Że jestem takim, a nie innym człowiekiem, mam takie a nie inne możliwości, mam swoje miejsce na ziemi. Pewne rzeczy da się zmienić, inne nie i trzeba się z tym pogodzić. Ale na pewno muszę wyruszyć w drogę. Szybko wyruszyć. W drogę do serca współmałżonka, do przyjaznej rozmowy z synem czy z córką. Do szczerej, jak może jeszcze nigdy spowiedzi. Do czegoś nowego, w czym Bóg przyjdzie do mnie. Wielki Post to czas na rzeczy ważne. To czas na głód przed ucztą, jaką w niebie szykuje nam Bóg.”

(Fragment pochodzi z książki pt. Świętokrzyskie kazania radiowe, Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy, Kraków- Warszawa 2012, str. 91.

(P)

fot. deon.plDziękujemy za przesłanie błędu