Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
28/01/2019 - 17:45

1 Pułk Strzelców Podhalańskich jednoczy polityków ze wszystkich stron

Były starosta nowosądecki Jan Golonka, przewodnicząca rady miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk, wójt Korzennej Leszek Skowron, były radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz Komendant Miejski PSP st. bryg. Waldemar Kuźma patrzą na Sądecczyznę z różnych, czasem odmiennych perspektyw. Ale jest idea, na którą wszyscy patrzą tak samo – powrót 1 pułku strzelców podhalańskich do Nowego Sącza.

Zobacz też: W Marcinkowicach opłatek Fundacji Sądeckiej. Wśród przyjaciół, jak co roku

Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego w Marcinkowicach gdzie wszyscy związani z Fundacją Sądecką podsumowują miniony rok i dzielą się planami na kolejny, Zygmunt Berdychowski, prezes SKT „Sądeczanin” mówił do zebranych:

- To jest bardzo dla nas ważne, że wójt, burmistrz czy przewodniczący rady przyjmują nasze zaproszenia. Nie da się dziś prowadzić działalności publicznej, działalności społecznej w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie jeżeli miałoby się ja prowadzić przeciwko samorządom albo przeciwko tym ludziom, którzy zarządzają samorządami. To jest prawie niemożliwie. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu można nasze akcje prowadzić i rozwijać.

Zobacz też: Mężczyzna, który nie służył w wojsku dobrym ojcem rodziny być nie może?

I tak w rzeczywistości jest. Jest również akcja, która dowodzi prawdziwości tych słów w sposób szczególny. Chodzi o ideę przywrócenia w Nowym Sączu 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Pod apelem w tej sprawie podpisują się tłumnie mieszkańcy całego regionu, ale równie mocno brzmią głosy kolejnych samorządowców i polityków Sądecczyzny.

Były starosta nowosądecki Jan Golonka, przewodnicząca rady miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk, wójt Korzennej Leszek Skowron, były radny wojewódzki Stanisław Pasoń oraz komendant miejski PSP st. bryg. Waldemar Kuźma obecni na wspomnianym opłatku też zabrali głos w tej sprawie. Jakich używają argumentów? Zobaczcie nasz materiał filmowy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu