Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
22/05/2018 - 08:00

Zbudowali w Nowym Sączu chodnik prosto do śmierci? [ZDJĘCIA]

Tylko patrzeć, jak dojdzie tu do jakiegoś nieszczęścia - mówią mieszkańcy Kamiennej, którzy kręcą głowami i z niedowierzaniem patrzą na nowy chodnik, który jak mówią, kończy się… w powietrzu. Nie daj Boże, jak ktoś tego nie zauważy w ciemności. Złamie kark jak nic.


Na Kamiennej robota wre od samego rana do późnego popołudnia. Drogowcy zwijają się jak w ukropie, bo wszystko ma być gotowe w czerwcu.

Czytaj też Jak długo można budować niecały kilometr chodnika w Nowym Sączu?

- Zdążycie? - wypytują mieszkańcy. - Zdążymy odpowiadają robotnicy. Pracujemy do późnych godzin na dwie ekipy.

Pierwsze metry chodnika z wydzieloną ścieżką rowerową są już gotowe.

- Zbudowali nam wreszcie te metry bezpieczeństwa, tyle, że jeden odcinek prowadzi  do… śmierci - mówi jeden z mieszkańców i  pokazuje na chodnik, który kończy się… w powietrzu. Takie wrażenie można odnieść, kiedy przejeżdża się tamtędy samochodem.

Jak to możliwe? Żeby zrealizować inwestycję, trzeba było poszerzyć drogowy nasyp. Strome skarpy należało wyrównać tonami ziemi. Można to było zrobić tylko do mostu, który  ma szerokość jezdni. Chodnik nagle się urywa na stromej skarpie.

- Nie daj Boże jak ktoś, kto nie zna tych okolic i  tamtędy pomaszeruje. Kark przecież może sobie skręcić - mówi matka, która poboczem  pcha wózek z niemowlęciem.

Czyta też Naznaczona tragediami ulica w Nowym Sączu bez chodnika. - Czy znowu musi dojść do nieszczęścia, żeby się nad nami zlitowali? - pytają mieszkańcy

- Ten chodnik będzie zabezpieczony metalowymi barierkami - uspokaja jeden z fachowców, ale okoliczni mieszkańcy uważają, że już teraz powinno tam być choćby prowizoryczne, drewniane, ogrodzenie

.

Kiedy ruszyła  budowa długo wyczekiwanego chodnika na Kamiennej padło pytanie,  jak przejechać przez most, z półmetrowymi mikroskopijnymi chodniczkami, które z trudem mieszczą pojedynczych pieszych.

- Na razie nie ma takich planów. Wykonanie nowych chodników na moście wiązałoby się z  koniecznością przebudowy całego obiektu. Konstrukcja mostu nie pozwala na jego poszerzenie - wyjaśniał w rozmowie z Sądeczaninem Grzegorz Mirek.

[email protected] fot.jm

Budowa chodnika na ulicy Kamiennej w Nowym Sączu
Praca wre od rana do wieczora


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020