Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
23/10/2020 - 12:05

Zamrażają gastronomię. Kiedy zamkną w Nowym Sączu restauracje, bary i puby

Tydzień temu hiobowe wieści usłyszeli przedsiębiorcy z branży fitness, teraz są hiobowe wieści dla branży gastronomicznej. Od soboty wejdą w życie nowe obostrzenia. Restauracje, puby i bary będą zamknięte. Działalność można prowadzić tylko na wynos.

To gorąca informacja z konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego,  który poinformował,  że od soboty stacjonarne lokale gastronomiczne będą zamknięte.

- Wiem, że jest to bardzo trudna wiadomość, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca, gdzie często dochodzi do zakażeń - powiedział szef rządu, który zapowiedział, że branża zostanie objęta programem wsparcia.

Czytaj też Czarny scenariusz dla Sącza. Covidowy szpital w hali sportowej czy w Brainville

Jeszcze na początku października zapadła decyzja o ograniczeniu  działania lokali gastronomicznych do godz. 21. w strefach żółtej i czerwonej.

Argumentacja rządu jest jasna. Wieczorem bary i restauracje zamieniają się w imprezownie, a to sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na razie ograniczenia będą obowiązywać  przez dwa tygodnie.

Czytaj tez Jakby zarazy było mało. Do Nowego Sącza dotarła kolejna azjatycka plaga  

Jednocześnie rząd  deklaruje  wsparcie dla przedsiębiorców z gastronomicznej branży. Jeszcze dziś  w resorcie rozwoju ma się odbyć w tej sprawie spotkanie. (jagienka.michalik@sadeczanin)Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog