Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
19/08/2017 - 07:00

W Korzennej ruszyła budowa nowego miasteczka rowerowego

W Korzennej będą nowe ulice, sygnalizacja świetlna, ronda, skrzyżowania. Rozpoczęła się budowa... miasteczka ruchu drogowego.

Koszt budowy miasteczka wyniesie około 390 tys. złotych. Wykonania tej inwestycji podjęło się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Zakończenie prac zaplanowano już na koniec września 2017 roku.

Zobacz także: W Korzennej chcą mieć ronda i skrzyżowania ze światłami

Obiekt umożliwi prowadzenie zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także będzie spełniał funkcje rekreacyjne.  Projektant zaplanował skrzyżowania, chodniki, a nawet przejazd kolejowy. Nie zabraknie także dróg jednokierunkowych, jak i dwukierunkowych.

- W sumie długość jezdni wyniesie około 220 metrów, a w całym układzie komunikacyjnym zaplanowano 11 skrzyżowań, wśród których będą ronda, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, skrzyżowania równorzędne, drogi z pierwszeństwem przejazdu. Pomyślano także o oznakowaniu pionowym i poziomym. Integralną częścią miasteczka będą dwa przejazdy kolejowe wraz z oznakowaniem w postaci toru kolejowego.

Obiekt zostanie zbudowany na działce należącej do Zespołu Szkół w Korzennej.  Cały teren zostanie oświetlony i ogrodzony.

RG [email protected] Fot. UG Korzenna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach