Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
02/02/2017 - 10:55

W Korzennej chcą mieć ronda i skrzyżowania ze światłami

Będą skrzyżowania, ronda, a nawet przejazd kolejowy. Tyle, że w wersji mini. W Korzennej powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego. Inwestycja, która ma kosztować 400 tys. złotych będzie pełnić nie tylko rolę edukacyjną, ale także rekreacyjną.

To już pewne. Korzenne będzie miała Miasteczko Ruchu Drogowego. Obiekt, który będzie pełnić rolę edukacyjną i rekreacyjną, znajdzie się na działce należącej do Zespołu Szkół w Korzennej. Ma kosztować 400 tysięcy złotych. Fundusze na ten cel zostały klepnięte przez radnych podczas sesji budżetowej. Po co gminie taka inwestycja?

- Obiekt będzie pełnić rolę edukacyjną i rekreacyjną. Ci, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, będą mieli okazję poćwiczyć wszystkie konieczne manewry i sprawdzić swoją znajomość przepisów. W Miasteczka znajdą sie też jedno i dwukierunkowe jezdnie i chodniki. Na terenach zielonych zamontowane zostaną ławki.

Długość jezdni wyniesie około 220 metrów, a w całym układzie komunikacyjnym zaplanowano jedenaście skrzyżowań, wśród których będą ronda, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, skrzyżowania równorzędne, drogi z pierwszeństwem przejazdu. Miasteczko zostanie wyposażone w oznakowanie pionowe i poziome. Wyjątkowym elementem będą dwa przejazdy kolejowe wraz z oznakowaniem w postaci toru kolejowego.

Cały teren zostanie także oświetlony i ogrodzony. Dodatkowym atutem dla użytkowników miasteczka będzie jego położenie nieopodal obiektów sportowo-rekreacyjnych ogólnodostępnych przeznaczonych głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Miasteczko Ruchu Drogowego będzie gotowe już we wrześniu tego roku.

(ami), fot. K.G

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku