Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
13/11/2012 - 05:32

Tydzień Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Wczoraj rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, w ramach którego mieszkańcy miasta mogą korzystać z darmowych konsultacji dotyczących przedsiębiorczości, prowadzenia własnej działalności gospodarczej i predyspozycji zawodowych.
Dziś, we wtorek, 13. listopada, w Sądeckim Urzędzie pracy przy ul. Węgierskiej 146 od godz. 9 do 11 doradcy zawodowi poprowadzą spotkanie pod tytułem „Odkryj swój potencjał – zostań przedsiębiorcą”. To propozycja dla osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy spotkania uzyskają informacje na temat warunków podejmowania działalności gospodarczej, przepisów prawnych, procedur postępowania i wzorów dokumentów potrzebnych do uruchomienia działalności. Potencjalni przedsiębiorcy zapoznają się także z procedurą ubiegania się o środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Nawojowskiej 118, od godz. 8 do 14 odbędą się badania predyspozycji przedsiębiorczych. Doradcy zawodowi przeprowadzą testy zawodowe, w tym z przedsiębiorczości i omówią wyniki podczas indywidualnej rozmowy.

W Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy ul. Węgierskiej 146 od godz. 9 do 14 trwać będzie przegląd filmów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej połączony z dyskusją. Tytuły filmów mówią wszystko: „ Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”, „Rozpoczynam działalność gospodarczą”, „Zakładam firmę”, „Biznes w praktyce”. Można także skorzystać z indywidualnych konsultacji z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego proponuje blok szkoleń dotyczących wyzwań przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu National –Louis University przy ul. Zielonej 27. Od godz. 10 do 12 omawiane będą dotacje z funduszy europejskich na projekty w zakresie komercjalizacji badań naukowych przydzielane za pośrednictwem MARR. Szkolenie ma pomóc w uzyskaniu środków na finansowanie przedsięwzięć o charakterze innowacyjnym i badawczo – rozwojowym w sektorze mikro- i małych przedsiębiorstw, a także szkół wyższych i organizacji pozarządowych. Od godz. 12 do 13 tematem prelekcji będą zwrotne formy finansowania inwestycji. Szkolenie ma na celu wskazanie możliwości wyszukiwania zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej. Jak rozmawiać z inwestorem dowiemy się od godz. 13 do 14. Od 14 do 15 tematem wykładu będzie jak wnioskować o wsparcie. Uczestnicy prześledzą proces od pomysłu do projektu. Dowiedzą się co to jest matryca logiczna projektu, zaobserwują jej powstawanie od formułowania celów, przez definiowanie struktury, przetestowanie logiki, zdefiniowanie zasobów, a także zasady konstruowania biznesu. Ponadto otrzymają wskazówki na temat zależności pomiędzy poszczególnymi punktami wniosków o wsparcie i informacje o najczęściej popełnianych we wnioskach błędach.

Wyższa Szkoła Biznesu przeprowadzi konkurs „Herosi Biznesu” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczelni nowosądeckich. Zmagania będą trwały od godz. 8 do 16 na terenie uczelni przy ul. Zielonej 27. W konkursie weźmie udział 100 osób w grupach maksymalnie 4 osobowych. Zespoły będą badać i odkrywać historię znanych lokalnych ludzi biznesu z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Każdy student zaopiekuje się jednym zespołem uczniów, którzy wybiorą postać przedsiębiorcy, aby opowiedzieć jego historię w kreatywnej i innowacyjnej formie – reportażu lub filmu. Prace zostaną ocenione przez kapitułę konkursową. Nagrodzone reportaże i filmy będą prezentowane na szkolnych zajęciach z podstaw przedsiębiorczości.

ANP
fot. archiwum






Dziękujemy za przesłanie błędu