Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
18/11/2023 - 11:35

Tak Newag wygrywa wielkie kontrakty. Ten najnowszy jest liczony w miliardach!

W wygrywaniu przetargów idą jak burza. Niedawno Newag sfinalizował na Pomorzu kontrakt wart blisko 128 milionów złotych. Potem podpisali kolejny. Dla firmy zajmującej się transportem kolejowym, za 70 milionów wyprodukują cztery lokomotywy Dragon. Niewykluczone, że zamówienie jeszcze się zwiększy, wtedy kontrakt może sięgnąć 365 milionów złotych. Dragony stają się hitem kolejowego rynku? Sądecka spółka właśnie sfinalizowała wartą bisko pół miliarda euro umowę na ich dostawę z Akiem, europejskim potentatem zajmującym się lizingowaniem taboru kolejowego.

Czytaj też Wykopali ponad kilometr luksusu we wsi pod Nowym Sączem 

Sztuka wygrywania

Zdobywanie nowych kontraktów to przede wszystkim sztuka wygrywania z konkurencją, nie tylko tą krajową, ale także zagraniczną. - Z jednej strony trzeba mieć produkt dobrej jakości, z drugiej, w dobrej cenie.  Do tego jeszcze trzeba wywiązać się z terminów – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” prezes spółki Zbigniew Konieczek.

W tej sztuce wygrywania z konkurencją Newag po raz kolejny okazał się skuteczny. Tym razem sfinalizował kontrakt z Akiem,  europejskim potentatem zajmującym się lizingowaniem taboru kolejowego.

Czytaj też Wielkie zmiany w Nowym Sączu. Prezydent Handzel ogłosił to dzisiaj [WIDEO] 

Takiego kontraktu jeszcze nie mieli

Sadeckie przedsiębiorstwo ma dostarczyć zagranicznej firmie  30 lokomotyw elektrycznych Dragon 2, z opcją na kolejne pięćdziesiąt  lokomotyw. Maksymalna łączna wartość zamówenia obejnująca również usługi serwisowe wynosi blisko pół  miliarda euro – poinformował sądecki producent.

Czytaj też Nowy Sącz znowu „na topie”. Trafiliśmy na straszną, czarną, ogólnopolską listę

W przeliczeniu na złotówki, wychodzi ponad 2 miliardy.

Jak podkreśla prezes spółki Zbigniew Konieczek, to największe wartościowo zamówienie na pojazdy Newagu w historii firmy. - Witamy Akiem w gronie naszych strategicznych klientów. Wierzymy, że niezawodne lokomotywy tej platformy spełnią oczekiwania biznesowe firmy Akiem z Europy Środkowej –  mówi Konieczek.

Czytaj też Zbudowali w Limanowej kolejny nowy, łukowy most. Postawili go ekspresem [ZDJĘCIA]  

Większe prędkości i najwyższe standardy

- Lokomotywy Dragon-2, utrzymywane przez Newag, umożliwią naszym środkowoeuropejskim klientom rozwój nowych usług kolejowych przewozów towarowych, w których cięższe pociągi będą kursować z większymi prędkościami i zapewnią najwyższe standardy niezawodności i bezpieczeństwa.– wskazuje Fabien Rochefort,  dyrektor generlany Akiem.

Czytaj też Co się dziś działo w Wielogłowach pod Nowym Sączem. Przyjechali do szkoły wozem opancerzonym [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Dragon 2 to najnowsza generacja lokomotyw towarowych, które umożliwiają transport  ponad czterech tysięcy ton ładunków. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu