Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
05/10/2022 - 07:30

Tak ma wyglądać rynek w środku wsi. Gdzie się dzieją takie cuda? [WIZUALIZACJA]

Ma być zielony, ukwiecony i wymuskany. Rynek położonego w centrum Beskidu Wyspowego Tymbarku zmieni się nie do poznania. Gmina szykuje się do inwestycji za półtora miliona złotych. Końcowy efekt można na razie podziwiać na wizualizacji.

Walka z betonozą

Jaki jest rynek w Tymbarku? Mógłby być uroczy, bo jest otoczony starymi kamieniczkami, ale nie jest. Dlaczego? Bo dotknęła go betonoza. Władze gminy postanowiły to zmienić i szykują się do inwestycji.

Rynek ma być ukwiecony i zielony. Przyciągać mieszkańców i turystów. Z jednej strony zachowa historyczny charakter, z drugiej ma być przystosowany do współczesnych wymagań.

Jak ma wyglądać ta metamorfoza?

Obecna fontanna zostanie zastąpiona nowoczesną, na płycie rynku pojawią się dodatkowe zieleńce, a te, które już są, zostaną  uporządkowane. W planach jest też przebudowa oświetlenia i remont szaletu oraz  modernizacja wiaty przystankowej i wyznaczenie miejsc parkingowych przy płycie rynku.

czytaj też Na dwa dni zamykają dziś kolejną sądecką drogę. Którędy wytyczyli objazdy 

czytaj też Będą nowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu. Z osiedla do centrum miasta pociągiem

Obecnie trwają prace koncepcyjno-projektowe. Końcowy efekt można na razie podziwiać na wizualizacji. Według planów inwestycja, której koszt  wyniesie 1,5 mln złotych będzie gotowa w czerwcu 2023 roku.([email protected]) fot. UG Tymbark

Tak będzie wyglądać rynek w Tymbarku
Wreszcie koniec z betonozą


Dziękujemy za przesłanie błędu