Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
05/10/2022 - 11:35

Będą nowe przystanki kolejowe w Nowym Sączu. Z osiedla do centrum miasta pociągiem

Przez coraz droższą benzynę i coraz bardziej zakorkowane drogi na popularności zyskują podmiejskie pociągi. Teraz szansę na dojazd do centrum miasta po torach zyskają mieszkańcy osiedli Gorzków i Dąbrówka, gdzie pojawią się nowe kolejowe przystanki.

Budowa przystanku ruszy niebawem

Już  została podpisana umowa  z firmą, która zaprojektuje i wybuduje  przystanek Nowy Sącz Dąbrówka - mówi Dorota Szalacha z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.  Prace przy budowie przystanku obejmą jednocześnie remont pobliskiego wiaduktu. Inwestycja mam kosztować  ponad 12 mln złotych. Zakończenie prac przewidziano na koniec przyszłego roku.  

czytaj też Na dwa dni zamykają dziś kolejną sądecką drogę. Którędy wytyczyli objazdy 

Co z przystankiem na osiedlu Gorzków?

–  Już jest prowadzone postępowanie przetargowe na jego budowę. Tam z  kolei udogodnieniem dla wszystkich podróżnych będzie przejście podziemne.

Jak dodaje Szalacha, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, dwa nowe przystanki w Nowym Sączu zostaną usytuowane w rejonie dużych sądeckich przedsiębiorstw Fakro oraz Dako.

czytaj też Powtórka z Czernobyla? W Nowym Sączu mają wydawać jodek potasu na skażenie radioaktywne  

- Na peronach będą wiaty, ławki, tablice informacyjne i oznakowanie. Jasne oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Udogodnieniem dla osób niewidomych, czy słabo widzących będą oznakowania z systemem ścieżek dotykowych. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się przewidziano pochylnie. (jagienka.michalik@sadeczanin info) fot. MP
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu