Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
16/04/2019 - 12:40

Szefowa sądeckiej firmy Batim z nagrodą bizneswoman w wielkim stylu

Są odważne, przedsiębiorcze i odniosły sukcesy w wielkim stylu. Raz do roku odbierają laury podczas uroczystej gali w prestiżowym konkursie Polish Businesswomen Awards. W tym roku do tego grona dołączyła Barbara Edelmuller-Generaux, prezes sądeckiej firmy transportowej Batim.


Przedsiębiorcze Polki, innowacyjne firmy i najlepsze marki, taka była wielka gala organizowanego od kilku lat prestiżowego konkursu, Polish Bussineswomen Awards, magazynu „Businesswoman & life”, który nagradza firmy uznane za motor napędowy polskiej gospodarki.

Czytaj też Szefowa firmy Batim osobowością eksportu

W tym roku do tego grona dołączyła Barbara Edelmuller-Generaux, prezes sądeckiej firmy transportowej Batim. To kolejna nagroda, jaką odebrała szefowa starosądeckiego Batimu. Trzy lata temu została uznana za osobowość eksportu województwa małopolskiego, wkrótce potem za jedną z najbardziej wpływowych kobiet naszego województwa.

Czytaj też Właścicielka Batimu wśród najbogatszych Polek. Jak to zrobiła?

Szefowa Batimu to jedyna biznesmwoman w Europie, która od zera zbudowała nowoczesną firmę spedycyjno-transportową. W rozmowie z „Sądeczaninem” podkreślała, że w tej męskiej branży trzeba być twardym i trzeźwo oceniać biznesowe sytuacje. Jej zdaniem istnieją jednak elementy, które odróżniają biznes kobiecy od męskiego.

- Myślę, że kobiety są mniej skłonne do podejmowania większego ryzyka. Jeśli już decydują się na ryzyko, to raczej na takie, które opiera się na stabilnych podstawach. Kobiety wytyczają sobie jasne i precyzyjnie cele, planując swoje działania. Do tego dochodzi kobieca rzetelność, dokładność oraz pracowitość, a także intuicja. Właśnie te cechy determinują sukces w biznesie

W ciągu ponad dwudziestoletniej działalności spółka Batim z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stała się dużą firmą, zatrudniającą ponad dziewięćset osób, w tym ponad ośmiuset kierowców. Firma skutecznie konkuruje nie tylko na rynku krajowym, ale i europejskim.

[email protected]  fot. Batim

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"