Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
25/04/2016 - 09:40

Szefowa firmy Batim osobowością eksportu

Barbara Edelmuller – Generaux, prezes firmy transportowej Batimu, została uznana za osobowość eksportu województwa małopolskiego. Prestiżowy tytuł przyznał sądeckiej bizneswoman dziennik Rzeczpospolita.

Kapituła „Rzeczpospolitej” wyróżnia właścicieli firm osiągające sukcesy w zagranicznej ekspansji. Premiowane są obroty firm, ich zysk i dynamika wzrostu. W przypadku prezes firmy Batim to ukoronowanie dwudziestolecia pracy włożonej w utworzenie i rozwój jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw transportowych.

- Główne kierunki eksportowej ekspansji sądeckiej spółki to przede wszystkim Europa Zachodnia. Batim obsługuje największych logistycznych operatorów. Siłę marki i uznanie kooperantów spółka zyskała dzięki wysokiej jakości usług, terminowości, dokładności, profesjonalnej kadrze i najnowocześniejszemu taborowi - podkreśla dyrektor firmy Batim  Marek Gunia

To kolejna nagroda, jaką odebrała w tym roku szefowa starosądeckiej firmy. W marcu Barbara Edellmuler – Generaux została uznana w regionalnym plebiscycie za najbardziej wpływową kobietę Małopolski.

Szefowa Batimu to jedyna kobieta w Europie, która od zera zbudowała nowoczesną firmę spedycyjno-transportową.W rozmowie z naszym portalem podkreślała, że  w tej męskiej branży trzeba być twardym i  trzeźwo oceniać biznesowe sytuacje. Jej zdaniem istnieją jednak elementy, które odróżniają biznes kobiecy od męskiego.

- Myślę, że kobiety są mniej skłonne do podejmowania większego ryzyka. Jeśli już decyduję się na ryzyko, to raczej na takie, które opiera się na stabilnych podstawach. Kobiety wytyczają sobie jasne i precyzyjnie cele, planując swoje działania. Do tego dochodzi kobieca rzetelność, dokładność oraz pracowitość, a także intuicja. Waśnie te cechy determinują sukces  biznesie

Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że panie  często szukają dla siebie wąskich biznesowych nisz, będących wypadkową pasji i wykształcenia Najczęściej wybierają takie obszary, w których są po prostu dobre, lubią to co robią i wtedy ich firmy - tak jak sądecki Batim- świetnie funkcjonują.

(ami)

Fot: firma Batim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu