Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
01/11/2023 - 08:00

Pozazdrościć takiej drogi. Powiat zrobił remont w Kamionce Wielkiej za ponad pięć milionów złotych [ZDJĘCIA]

Zakończył się kompleksowy remont drogi powiatowej Kamionka Wielka – Kamionka Wielka. W tym roku realizowany był drugi etap robót. Tym samym, w ciągu dwóch lat cała droga została zmodernizowana, a efekt prac to 4,95 kilometra nowej nawierzchni, cztery bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe oznakowanie pione i poziome oraz radarowe wyświetlacze prędkości. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 5,28 mln zł!

- W tym roku, oprócz nowego asfaltu, wymieniliśmy dwa przepusty i wybudowaliśmy trzy przejścia dla pieszych – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – To spory odcinek uczęszczanej trasy. Cieszę się, że zmodernizowaliśmy go poprawiając bezpieczeństwo pieszych, tym bardziej, że w okolicach szkoły pojawiło się przejście dla pieszych. Kierowcy też jeżdżą już tędy komfortowo.

Wartość  inwestycji to ponad 4,5 mln złotych,   w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg to ponad 2 mln zł, z Funduszu Leśnego blisko 2 mln. Wkład własny powiatu wynosi: 12,6 proc.  

Równolegle z modernizacją drogi wybudowany został chodnik na początkowym odcinku drogi – inwestorem tego zadania była gmina Kamionka Wielka. Grunty pod budowę chodnika zostały wydzielone i wykupione przez Powiat Nowosądecki.

Zakończona właśnie inwestycja to drugi etap remontu drogi w Kamionce Wielkiej. W ubiegłym roku zakończył się remont końcowego odcinka o długości ponad dwóch kilometrów za kwotę blisko 3 mln złotych, zł zrealizowany w całości ze środków powiatu nowosądeckiego. ( źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu