Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
21/02/2017 - 05:40

Rośnie nowe skrzydło krynickiego szpitala[ZDJĘCIA]

Pełną parą idzie budowa nowego skrzydła krynickiego szpitala, który zyska 2,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Gotowa jest już dolna kondygnacja przyziemia. Teraz rozpoczęło się stawianie ścian parteru. Budowlańcy się spieszą, bo na dokończenie inwestycji mają czas do końca roku.

Budowa nowego skrzydła krynickiego szpitala ruszyła w październiku ubiegłego roku.  Lecznica zyska oddział pediatrii i noworodków, salę intensywnej terapii oraz blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią.

- To będą bardzo nowoczesne odziały - mówi dyrektor krynickiej lecznicy Sławomir Kmak. -Blok operacyjny w środku zostanie zbudowany ze stali nierdzewnej. To, co prawda droższe rozwiązanie od tradycyjnego, ale także pewność, że w ciągu na najbliższych kilkudziesięciu lat blok nie będzie wymagał remontu. Sale operacyjne będą większe. Do tego dojdzie sala poobserwacyjna, której obecnie nie mamy.

Na budowie nowego skrzydła zyska też odział pediatryczny. Obok szpitalnych łóżek dla dzieci będą stały lóżka dla rodziców, którzy dzięki temu cały czas mogą przebywać ze swoimi podopiecznymi.

Na jakim etapie jest inwestycja? - pytamy dyrektora krynickiego szpitala

-Pierwszą, dolną kondygnację przyziemia mamy już zakończoną. Teraz trwa betonowanie stropu. Zakończone zostały też prace związane z dociepleniem pomieszczeń pracowni rentgenowskiej.  Teraz do zrobienia są kolejne kondygnacje i przygotowanie pomieszczeń do montowania instalacji wewnątrz budynku. Mamy nadzieję, o ile dopisze pogoda, że kolejne etapy, czyli każdy kolejny poziom, będą zamykane do dwóch miesięcy - mówi Sławomir Kmak.

Przeczytaj też Szpital w Krynicy dostanie nowe skrzydło

Inwestycja ma być zakończona w październiku tego roku. Do takich terminów - wyjaśnia dyrektor szpitala - zobowiązał się wykonawca. Szybkie tempo budowy ma też związek ze staraniami powiatu nowosądeckiego, do którego należy placówka, o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Wnioskowana przez samorząd kwota to ponad 5 mln złotych.

Jeśli budowlańcom uda się dotrzymać terminów, dwa ostatnie miesiące roku zostaną wykorzystane na formalności związane z odbiorem technicznym. Z początkiem stycznia przyszłego roku szpital ma być gotowy do funkcjonowania.

Po przeniesieniu do nowego skrzydła bloku operacyjnego i pediatrii pozostaną szpitalowi niewykorzystane pomieszczenia. W części budynku nowe lokum znajdzie laboratorium analityczne, które obsługuje przychodnie z Krynicy i Muszyny. Pozostałe pomieszczenia zostaną wykorzystane na gabinety specjalistyczne.

Sama budowa nowego skrzydła krynickiego szpitala pochłonie 13, 6 mln złotych.

[email protected], fot. S.KDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020