Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
09/07/2018 - 21:40

Osiedle Wólki: ścieżka dla rowerzystów jest, ale pasów żeby na nią wjechać brak

Od wiosny sądeczanie mogą się cieszyć z nowego, asfaltowego odcinka ścieżki rowerowej, biegnącego na wale przeciwpowodziowym na Dunajcu wzdłuż osiedla Wólki w Nowym Sączu. Jednak przy głównym wejściu na wał, przy skrzyżowaniu ul. Konstanty z ul. Ogrodową nie ma przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, które uczyniłoby rekreację w tym miejscu bezpieczniejszą.


Przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym i wejściu na wał, bardzo by się przydało - mówi Agnieszka, mieszkanka osiedla Wólki. Często przychodzę tutaj z dzieckiem, jednak by pospacerować na wale muszę przejść przez jezdnię, a ulica Ogrodowa jest dość ruchliwa.

Zobacz także: Wiosna wyciągnęła z domów biegaczy, piechurów i rowerzystów. Nowa ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie

Z prawej strony jest długa prosta, więc samochody są dobrze widoczne, jednak z drugiej jest łuk drogi i dodatkowo roślinność ogranicza widoczność. Niestety mało, kto przestrzega znajdującego się tam znaku ograniczającego prędkość do 40 km na godzinę. 

Z dzieckiem, przekraczanie ulicy nie na pasach jest bardzo niebezpieczne. Jedyne przejście dla pieszych na ulicy Ogrodowej jest 2,5 km dalej.

Dzięki rozbudowie ścieżki rowerowej, teren ten stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciąga ludzi z całego miasta. Szczególnie na weekendach jest tu masa spacerowiczów z dziećmi i rowerzystów. Warto rozważyć budowę tam bezpiecznego przejścia, które zwiększy komfort wszystkich użytkowników.

O tym, gdzie i w jakiej formie powstają przejścia dla pieszych decyduje Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Wszystkie informacje znajdują się w Projektach Organizacji Ruchu dla konkretnych ulic. Mieszkańcy, którzy chcą dokonać korekty, mogą zwracać się bezpośrednio do tej instytucji.

(KS) zdjęcia aut.Dziękujemy za przesłanie błędu