Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
08/04/2018 - 18:45

Wiosna wyciągnęła z domów biegaczy, piechurów i rowerzystów. Nowa ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie [ZDJĘCIA]

Piękna, słoneczna pogoda wyciągnęła dzisiaj z domów wielu amatorów biegania, nornic walking i rowerzystów. Oblegane są tereny, gdzie można nabrać kondycji i ścieżki rowerowe, zwłaszcza ta, powstająca wzdłuż Dunajca w Nowym Sączu.

Jest to część trasy rowerowej Euro Velo, która przebiega między innymi po wale przeciwpowodziowym na osiedlu Wólki. Jej początek znajduje się w Barcicach. Trasa ma mieć 20 kilometrów. Długi odcinek na osiedlu Wólki został już wyasfaltowany.

Dzisiaj nie brakowało tam spacerujących i biegających tam sądeczan. Co chwilę śmigali rowerzyści. Pani Barbara z Klubu Szalonych Emerytów wybrała się na spacer z koleżanką.

- Kiedyś chodziłam tutaj z kijkami w stronę Starego Sącza – mówi pani Barbara. – Wczoraj, po dłuższej przerwie przyszłam ponownie. Przyznam, że jestem zauroczona tą ścieżką. Jest już częściowo zrobiona. Mam nadzieję, że zostanie wyasfaltowana dalej.  To, co już zrobiono to dobry znak, że w mieście stawia się na to, by stworzyć mieszkańcom fajne warunki do rekreacji. Czego mi tutaj brakuje: toalety, a także koszy na śmieci.

[email protected], Fot. IM.

Ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie
Ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie


Dziękujemy za przesłanie błędu