Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
25/08/2022 - 09:00

Opałowe szaleństwo kręci się na całego. Wprowadzili regamentację na węgiel

Coraz wyższe ceny, puste składy węglowe, kolejki w internetowych sklepach… kto żyw w letnim upale uwija się za węglem. Niemal codziennie są nowe newsy dostarczane przez sprzedające czarne paliwo kopalnie. Ten ostatni, to zmniejszenie limitów.

Po tym jak okazało się, że najtaniej można kupić węgiel w internetowym sklepie Polskiej Spółki Górniczej (PGG),  opał znika „z półki” błyskawicznie i szybko pojawia się informacja „brak towaru”.  

Ponieważ węgiel stał się towarem deficytowym, dlatego spółka zdecydowała się zaostrzyć limity zakupowe. W e-sklepie PGG będzie można zamówić maksymalnie  trzy  tony węgla, a nie pięć, jak dotychczas.

Przedstawiciele spółki tłumaczą, że w ten sposób węgiel będzie mogło nabyć więcej zainteresowanych zakupem.

- Prowadzimy ciągłą sprzedaż węgla, cała produkcja węgla opałowego trafia na rynek komunalno-bytowy. Tak samo będzie w kolejnych miesiącach, tak aby sukcesywnie zaopatrywać gospodarstwa domowe - twierdzą przedstawiciele spółki.

Czytaj też Nie tylko węgiel. Jest już nowy dodatek do ogrzewania domów. Kto i ile dostanie?  

Polska Grupa Górnicza przekazała, że w ubiegłym tygodniu sklep PGG zaoferował ponad 120 tys. ton węgla dla gospodarstw domowych.  – To najwięcej w dotychczasowej historii – napisano w komunikacie. - Węgiel mogło zakupić ponad 26 tys. klientów.

Sprzedaż jest rekordowa, choć cena węgla opałowego wzrosła z  tysiąca tys. do 1,2 tys. złotych. W zeszłym tygodniu PGG podwyższyła ceny węgla średnio o ok. 20 proc. i ujednoliciła ceny węgla dla odbiorców indywidualnych.

Jest nowy sprzedawca węgla

Węglowy interes kręci się na całego. W zeszłym tygodniu o rozpoczęciu sprzedaży węgla energetycznego odbiorcom indywidualnym poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa. O tym w której kopalni, jak i za ile kupić węgiel piszemy w artykule Jest nowy sprzedawca węgla. Gdzie i za ile szybko można kupić opał?

czytaj też Obetną pieniądze pracującym emerytom. Teraz zarobią mniej  

Jakie są ceny węgla w sądeckich składach opałowych? - Za węgiel trzeba teraz płacić o ponad 300 złotych więcej za tonę, za ekogroszek ponad 400 złotych – mówiła w rozmowie z Sądeczaninem Aleksandra Woźniak ze firmy „Czop.” - Tym węglem po nowej cenie i tak nie będziemy mogli handlować, bo Polska Grupa Górnicza od początku sierpnia prowadzi już tylko sprzedaż w swoim internetowym sklepie – dodała Wożniak. -  Dilerzy mieli umowy do końca lipca. Na razie w naszym składzie mamy jeszcze węgiel z kopalni Staszic, który udało nam się kupić jeszcze w tamtym miesiącu. Ale cenę mamy wysoką, bo drogo kupiliśmy. Po 3450 złotych mamy gruby węgiel, w kostce, ten średni po 3420 złotych.([email protected]) fot. jm







Dziękujemy za przesłanie błędu