Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
16/08/2021 - 21:00

Mieszkania na wynajem w Korzennej? Sprawdzamy, na której działce

Każdy marzy o tym, by mieć własny kąt. Gmina Korzenna właśnie przystąpiła do projektu, którego celem jest budowa mieszkań pod wynajem. To może być opcja dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają tworzyć wspólną przyszłość.

Czytaj też: Korzenna: powódź zabrała im most. Nie mają przejścia ani dojazdu do domu

W przedsięwzięcie związane z budową mieszkań na wynajem zaangażowało się szesnaście gmin z całej Małopolski, w tym gmina Korzenna. Obok niej do projektu przystąpiły także: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice i Zakliczyn.

Każda gmina otrzymała po 3 miliony złotych z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Sposób działania całego przedsięwzięcia jest bardzo ciekawy. Gminy przystępują do spółki, w ramach której na samym początku wnoszą wkład własny, czyli tzw. aport, w postaci działek budowlanych. Dowiedzieliśmy się, że w przypadku Korzennej będzie to działka leżąca na północny-wschód od dworu, nad składem budowlanym.

Mieszkania zostaną wybudowane w formie szeregówek. Każde z nich będzie miało powierzchnię około 50 metrów kwadratowych, dzięki czemu koszty utrzymania i wynajmu nie będą aż tak wysokie. Będzie nawet szansa wykupienia takiej nieruchomości na własność.

To oczywiste, że dla par czy singli dopiero rozpoczynających samodzielne życie znalezienie dobrze płatnej pracy i uzyskanie odpowiedniej zdolności kredytowej jest trudne. Dlatego tak często pada decyzja o rozwiązaniu przejściowym, czyli właśnie mieszkaniu na wynajem. Wzorem innych gmin i większych miast Korzenna otwiera się na takie rozwiązania. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu