Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/02/2018 - 10:40

Limanowa: Zobacz jak wygląda nowa hala przy ZSTiO [Zdjęcia]

Od tygodnia funkcjonuje nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Limanowej. Zobacz czym charakteryzuje się ta inwestycja, jakie udogodnienia przewidziano dla uczniów i jak wygląda nowy obiekt.

Od tygodnia funkcjonuje nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Limanowej. Zobacz czym charakteryzuje się ta inwestycja, jakie udogodnienia przewidziano dla uczniów i jak wygląda nowy obiekt.

Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej dofinansowana została przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej będący w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki. To jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Limanowskiego, realizowana w latach 2015 – 2017.

Zobacz też: Pieniądze dla klubów z Limanowszczyzny. Zobacz, kto dostał 60 000 zł!

Wartość inwestycji – ok. 4 mln 470 tys. zł

Wartość wydatków kwalifikowanych – 3 mln 509 tys. 974 zł

Wysokość dofinansowania: 1 mln 92 tys. zł

Czym charakteryzuje się nowa hala? To obiekt składający się ze skrzydła z przewiązką łączącą halę ze szkołą oraz głównego korpusu hali sportowej z bogatym zapleczem. Główny budynek to także hala sportowa wraz ze strefą socjalno – szatniową.

Zobacz też: Limanowa: Aż 13 kolizji w weekend. Co radzi policja?

Hala przeznaczona jest głównie do realizowania zajęć dydaktycznych z uczniami szkoły, treningów sportowych z zakresu gier zespołowych oraz rozgrywania zawodów sportowych na wszystkich szczeblach rozgrywek krajowych.

Wymiary hali sportowej to 38,75 x 21,60 m i wysokość od podłoża 9,63 m, natomiast powierzchnia sportowa ma wymiary 36 x 20 m.

Znajduje się tu pełnowymiarowe (28 x 15 m) boisko do koszykówki oraz 3 boiska do siatkówki o wymiarach 18 x 9 m każde (jednocześnie korzystać będzie można z 2 boisk do siatkówki usytuowanych w poprzek hali, oddzielonych za pomocą podnoszonych kurtyn systemowych zamontowanych na konstrukcji nośnej dachu lub z 1 boiska usytuowanego centralnie).

Zobacz też: Seria włamań na Limanowszczyźnie. Kiedy ich złapią?

W strefie socjalno-szatniowej znajdują się m.in. 3 zespoły szatni i umywalni, 1 zespół przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz pomieszczenie przygotowania zawodników. Na poziomie piętra usytuowane są trybuny stałe na 120 osób, komunikacja, zespół pomieszczeń dla trenera wraz z łazienką oraz toalety ogólnodostępne (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Powierzchnia części sportowej (arena hali, widownia, niezbędne zaplecze sanitarne i techniczne) stanowi 90,08 % ogólnej powierzchni użytkowej obiektu.

[email protected], Fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Limanowa: Zobacz jak wygląda nowa hala przy ZSTiO [Zdjęcia]
Minął tydzień od uroczystego otwarcia nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Limanowej. Zobacz czym charakteryzuje się ta inwestycja, jakie udogodnienia przewidziano dla uczniów i jak wygląda nowy obiekt.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)