Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
30/05/2017 - 11:40

Kto pracuje za darmo na Forum Ekonomicznym i co z tego ma?

Choć to dopiero maj, to organizacyjna machina startującego we wrześniu Forum Ekonomicznego w Krynicy już dawno się kręci. Jednym z jej najważniejszych trybów są wolontariusze. Wśród nich zawsze liczna grupa studentów sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy nie tylko mają okazję zobaczyć jak wygląda „od kuchni” największa konferencja w Europie Środkowej i Wschodniej. To także okazja do zdobycia pierwszych, zawodowych doświadczeń.

Liczącą ponad dwieście osób armię wolontariuszy  Forum Ekonomiczne w Krynicy studenci sądeckiej PWSZ zasilają od siedemnastu lat.

Przeczytaj też Wolontariusze Forum Ekonomicznego. Najważniejsi w organizacyjnej machinie

- Zgłaszają się chętnie, bo to dla nich to wyjątkowa okazja, żeby poznać od środka organizacyjną machinę Forum i spotkać ludzi biznesu, nauki i polityki - mówi Monika Makowiecka z PWSZ. -  Dla studentów to także okazja do zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń. Można się jeszcze zgłaszać do 4 czerwca.

Rekrutowaniem ochotników do pomocy przy Forum zajmuje  się Anna Hałka koordynator programu praktyk Instytutu Studiów Wschodnich, organizatora krynickiej konferencji.

- Zaczynamy już w marcu. Wtedy na uczelniach odbywają się szkolenia rekrutacyjne, które pomagają wybrać najlepszych. Zawsze mamy więcej chętnych niż miejsc. Dla młodych ludzi to przede wszystkim okazja do nawiązania nowych znajomości i testowania w praktyce językowych umiejętności.

Jaki jest idealny kandydat?

- Musi być z natury aktywny, ambitny, mieć umiejętność wychodzenia z własną inicjatywą i w ogóle mieć w sobie chęć do osobistego rozwoju i do tego, żeby w życiu coś osiągnąć. Są tacy, którzy po roku do nas wracają. Tym najlepszym proponujemy pracę w Instytucie.

Przeczytaj też Forum Ekonomiczne. Polskie Davos, które nakręca i twój biznes

Jak podkreśla Hałka, bycie wolontariuszem podczas Forum może się okazać dobrym startem do zawodowej kariery.

- Stąd wyjeżdża się z plikiem wizytówek różnych ważnych osób. Są tacy, którzy nawiązane kontakty potrafią świetnie wykorzystać.

Rekrutacja wolontariuszy na Forum Ekonomiczne potrwa jeszcze do 4 czerwca.(ami)fot.A.M Dziękujemy za przesłanie błędu