Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
18/09/2018 - 13:25

Krynica Zdrój: powstaje piękny park i może kino plenerowe

Miasto, gdzie organizuje się takie imprezy jak Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne czy Festiwal Biegowy, musi być miastem pięknym, nowoczesnym, z infrastrukturą turystyczną na najwyższym poziomie. Władze, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców i przyjezdnych, prowadzą liczne inwestycje. Jedną z nich jest rewitalizacja Parku Dukieta w centrum Krynicy.

Wzmocnieniu turystycznej atrakcyjności miasta ma służyć realizowany od kilu lat program Kurort Krynica. W ramach pięciu inwestycji historyczne centrum miasta ma zyskać nowoczesne oblicze przy zachowaniu historycznym walorów miejsca. Obecnie jest prowadzony kompleksowy remont i rewitalizację Parku Dukieta.

W ramach prac mają powstać nowe toalety publiczne z atrakcyjną przestrzenia wystawienniczą, zmieniona zostanie nawierzchnia parku, cała zieleń, nagłośnienie i mała architektura. Mają powstać nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz oświetlenie. Rewitalizacji zostaną poddane dwie, znajdujące się w parku fontanny.  Koszt inwestycji to prawie 9 mln złotych, z czego gmina zapłaciła 3 mln, reszta pochodzi z dotacji unijnej.

Szczególnie ciekawy ma być efekt prac obejmujący, tzw. "Fontannę setkę". Na pewno będzie ona w dalszym ciągu posiadać sto dysz, dzięki którym ma swoją nazwę, jednak burmistrz Krynicy Dariusz Reśko nie wyklucza, że będzie ogłoszony plebiscyt na nową, oficjalną nazwę. Po remoncie popularna fontanna ma być szczególnie przyjazna dzieciom.

Prace idą pełną parą i już pojawiają się elementy znane z wizualizacji. Duże zainteresowanie wzbudzają drewniane leżaki oraz fundamenty budynku toalet.

Zobacz także: Krynica-Zdrój w pierwszej piątce największych atrakcji turystycznych Małopolski

- Mamy duże doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji i mogę powiedzieć, że postaramy się w okolicach czwartego kwartału zakończyć prace - mówi Bartosz Bednarski reprezentujący Park M, wykonawcę rewitalizacji.

Park Dukieta jest jeszcze w budowie, ale już pojawiają się ciekawe głosy mieszkańców na temat jego lepszego zagospodarowania. Najczęściej pojawia się pomysł zorganizowania tam kina plenerowego.

(KS) Wizualizacje UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)