Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
16/01/2017 - 15:40

Klasyka: „kopciuch” dymi na czarno. Prezydent Nowak za uchwałą antysmogową

Oj, nie wygląda optymistycznie ten dym. Aż strach pomyśleć, co jest w jego składzie. Ulica Długosza, po godzinie 10-tej, słoneczny poniedziałek 16 stycznia. Upłynęło kilkadziesiąt (!) minut zanim dym zaczął jaśnieć, czyli zanim węgiel w piecu rozpalił się na dobre.

Okazuje się, że nawet prezydent Ryszard Nowak śledzi naszą akcję: kto tak truje w ramach której umieszczamy zdjęcia „kopciuchów” i komentarze Czytelników w sprawie smogu na Sądecczyźnie. I choć samorządowiec uważa z całym przekonaniem, że w Nowym Sączu i tak oddycha się już lepiej niż przed laty, to teraz za problem kopciuchów powinni wziąć się ostro nasi parlamentarzyści. Jak? Wspierając wdrażanie wszelkich możliwych programów związanych z dofinansowaniem wymiany pieców, ograniczeniami dla sprzedaży węgla o niskiej kaloryczności i dużej ilości zanieczyszczeń, wprowadzeniem kontroli składów opału. A co najważniejsze – Ryszard Nowak w pełni popiera wprowadzenie w Małopolsce uchwały antysmogowej. – Jestem z całym przekonaniem na tak – mówi prezydent.

Zobacz też: Wszystkie trujące „kopciuchy” w Nowym Sączu znikną? Jest sposób!

Przy okazji samorządowiec zaznacza, że monitoring, który zainstalowano ostatnio w Kamionce Wielkiej bezwarunkowo dowodzi, że to nie Nowy Sącz jest największym trucicielem w okolicy.

Zobacz też: Tu powietrze dziś zabija! 14-krotnie przekroczone normy PM 10!

Przy okazji warto przypomnieć, że już kilka miesięcy temu radny Józef Hojnor kilka razy na sesji apelował o to, by miejskie służby pokusiły się o kontrole składów opału w Nowym Sączu.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: KS

Dym z komina


Dziękujemy za przesłanie błędu