Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
18/02/2021 - 07:50

Jak to możliwe? Szkoły zamknięte, a starosądecki gastronom działa na całego

Wszyscy uczniowie od miesięcy przez pandemię ślęczą przed komputerem i tęsknią za siedzeniem w ławce, ale są szczęśliwcy, którzy chodzą do szkoły. Dotyczy to techników, gdzie odbywają się praktyczne zajęcia w pracowniach. To dlatego w starosądeckim gastronomie mimo lockdownu gotują, duszą i smażą na całego.

Pandemia im nie przeszkadza w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie trzeciej klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Starym Sączu biorą udział w zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej.

- Oczywiście wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym – mówi dyrektor placówki Grzegorz Skalski. - Młodzież przygotowuje się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Oprócz teorii i rozwiązywania testów, gotują, duszą, smażą, garnirują potrawy. Wszystko po to, by utrwalić wiadomości i nabyte umiejętności, a w czerwcu pozytywnie zaskoczyć egzaminatora.

Czytaj też Zrobili pod Limanową wielką imprezę w restauracji. Wymyślili jak obejść lockdown

Gotowanie w starosądeckim gastronomie to prawdziwy, technologiczny odlot. - Nasze pracownie są świetnie wyposażone, a uczniowie mogą nauczyć się nowoczesnych metod przygotowywania zdrowych i dietetycznych posiłków -  dodaje dyrektor Skalski.

Czytaj też I znowu lockdown? Wszystko przez „rebelię i warcholstwo” na Krupówkach [WIDEO] 

Uczniowi korzystają  z urządzenie do sous-vide. Co to takiego? Jak wyjaśnia dyrektor to  metoda gotowania potraw, polegająca na szczelnym zamknięciu żywności w plastikowej torebce próżniowej, a następnie umieszczeniu  w kąpieli wodnej lub parowej. Ostatnio pracownia została w vacuum, palnik do kremu brulee, naczynie do dekantacji wina. Jest też szafa chłodniczą, syfon do bitej śmietany, frytownica i gofrownica. ([email protected]) Fot. ZS Stary Sącz

Jak to możliwe? Szkoły zamknięte, a sądecki gastronom działa na całego
Gotują, duszą i smażą


Dziękujemy za przesłanie błędu