Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
17/02/2021 - 15:40

I znowu lockdown? Wszystko przez „rebelię i warcholstwo” na Krupówkach [WIDEO]

Ledwie 12 lutego ruszyły stoki narciarskie i hotele, a już grozi im zamknięcie? Czy czeka nas taki czarny scenariusz? Ponoć rząd nie wyklucza powrotu do części obostrzeń. Wszystko przez ponowny wzrost zakażeń i nieodpowiedzialne zachowanie części Polaków. W ostatni weekend do Zakopanego przyjechało blisko 20 tys. turystów. Media społecznościowe obiegły nagrania z wielkiej, spontanicznej „imprezy” na Krupówkach.

Tańce i śpiewy tłumu na Krupówkach, awantury w hotelach i pensjonatach, które kończyły się interwencją policji i nałożeniem mandatów za zakłócanie spokoju i nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego.  Nie milkną echa hucznego weekendu w Zakopanem.

- Mamy do czynienia z awanturnictwem, z warcholstwem, absolutną rebelią, z absolutnym brakiem norm i hamulców – oburzał się zachowaniem tłumów turystów na Krupówkach dr Michał Sutkowski prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.  

Czytaj też Takiego buntu jeszcze nie było. Full ludzi w restauracji i długa kolejka [WIDEO]

- Tego nie da się obronić. To jest oczywiście związane ze zmęczeniem, ze znużeniem obostrzeniami i epidemią - mówił w programie Wirtualnej Polski. -  Ale to niestety jest przejawem zwykłego egoizmu, bo ci ludzie działają przeciwko sobie, ale także przeciwko Zakopanemu i Podhalu, do którego przyjechali.  Jego zdaniem należy takich ludzi karać i upominać.

W Walentynki huczną imprezę dla zakochanych zorganizowała też restauracja w Dobrej koło Limanowej.  Mimo obowiązujących obostrzeń, właściciele otworzyli lokal. Przyszły tłumy ludzi, co nie uszło uwadze policjantów.

Czytaj też Urządzili walentynki w restauracji. Romantyczny wieczór przerwali policjanci

Przypomnijmy, że ledwie 12 lutego na okres dwóch tygodni zostały odmrożone hotele, kina, stoki narciarskie, baseny i salony masażu. Premier zastrzegł, że nadal istnieje ryzyko powrotu lockdownu, a kolejne decyzje będą uwzględniały podejście Polaków do dystansu społecznego

Czy weekend na Krupówkach może przyczynić się do powrotu obostrzeń? Czy możliwy jest taki czarny scenariusz? - Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń, zamiast luzować, będziemy musieli wprowadzać nowe obostrzenia - stwierdził z Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Z kolei szef resortu zdrowia Adam Niedzielski  informował we wtorek za pośrednictwem Twittera, że sytuacja pandemiczna budzi zaniepokojenie w całej Polsce. W jego ocenie odwrócenie tendencji spadkowej w liczbie zakażeń staje się faktem, co potwierdzają kolejne dane.

Niepokojące informacje płyną też z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Brytyjska zdradliwa mutacja koronawirusa jest już w Polsce i stanowi pięć procent wszystkich zakażeń. Do tej pory odnotowano w naszym kraju osiem przypadków. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu