Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
07/03/2018 - 12:30

Ile jeszcze tych obiecanek... Co z remontem wiaduktu na Zielonej?

Na jego przebudowę od lat czekają kierowcy firm transportowych, którzy muszą kluczyć objazdami. Czekają i doczekać się nie mogą. Właśnie po raz kolejny zmienił się termin rozpoczęcia inwestycji.

Przyjdą roztopy i pod wiaduktem na Zielonej znowu w gigantycznej kałuży będą się topić samochody, utyskują kierowcy i pytają, kiedy zacznie się obiecana przez PKP przebudowa wiaduktu nad ulica Zieloną.

Czytaj też Gwałtowna burza nad regionem. Samochód zatonął w rozlewisku pod wiaduktem na ul. Kolejowej

Przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu planowana jest  na drugi kwartał  tego roku - wyjaśnia Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.Inwestycja będzie prowadzona w koordynacji z pracami, realizowanymi przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, obejmującymi przebudowę ulicy Zielonej. 

- Obecnie trwa procedura pozyskiwania decyzji administracyjnych, w  tym pozwolenia na budowę, od których uzależniony jest termin rozpoczęcia prac - dodaje Szalacha.

Na inwestycję czekają też transportowcy. Stary niski wiadukt uniemożliwia przejazd ciężarówkom i autobusom, które muszą kluczyć objazdami. Ile z nich pod wiaduktem się zaklinowało, tego już nikt nie liczy.

Problem ma rozwiązać wyższy o blisko metr przejazd pod wiaduktem. Będą tez dwa pasy ruchu o szerokości trzech metrów i chodniki dla pieszych. Koszt inwestycji to prawie cztery miliony złotych.

[email protected] Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu