Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
16/04/2019 - 13:40

Cena leci na łeb na szyję. Za ile teraz można kupić sądeckie Brainville

Cena leci na łeb na szyję… i co? I nic. Do czwartej licytacji sądeckiego parku technologicznego, znowu nikt się nie zgłosił. Teraz szykuje się piąte podejście. Za ile można kupić budynek?

Już cztery przetargi zakończyły się fiaskiem.  Budynek, w którym utopiono 150 mln złotych najpierw miał pójść pod młotek za 56 mln, potem cena wywoławcza została obniżona, do 35,5 mln złotych.

Czytaj też Pieczarki w Brainville czyli jak to z tym przedsiębiorcą z Biłgoraja było

Teraz szykuje się piąty przetarg. Pod młotek idzie sam budynek, który będzie można kupić za „jedyne” 28 mln.  Czy wreszcie znajdzie się chętny?  Okaże się ósmego maja. To ostateczna data składania ofert.

Czytaj też Nowy most w Kurowie coraz bliżej. Już wiadomo kto i za ile chce go budować

 Przypomnijmy, że w kolejce po pieniądze czekają wierzyciele. Największy z nich to Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, z roszczeniami na ponad 130 mln zł. Jest jeszcze Bank Zachodni WBK -obecnie Santander Bank Polska i udziałowiec upadłej spółki. firma Edelmet, która czeka na ponad 10 mln zł.

To jest już piąta próba znalezienia nabywcy na inwestycję, która miała uczynić z Nowego Sącza drugą Dolinę Krzemową. Tym razem pod młotek idzie sama nieruchomość, czyli nowoczesny budynek, w którym znajdują się m.in. laboratoria i studia filmowe.

Czytaj tez Przez znaki drogowe nieszczęście i wojna wiszą w Muszynie w powietrzu [ZDJĘCIA]

Gmach kosztował ponad 100 mln zł. Teraz można go kupić za 28 mln, ale nabywca otrzyma zwrot podatku VAT w kwocie ponad 5 mln. Oferty można składać do 8 maja. 

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020