Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
22/10/2020 - 14:00

Budują u nas kolejny dworzec. Gdzie stanie taka superbudowla [WIZUALIZACJA]

Najpierw był nowoczesny dworzec dla autobusów miejskich w Nowym Sączu, potem w Starym Sączu, teraz swoją transportową inwestycję finalizuje Limanowa. Po przetargowych perturbacjach wreszcie planowana budowa ruszy z miejsca. Nad wszystkim będzie czuwać Andrzej Duda.

Budowę dworca limanowski samorząd zapowiadał od ponad roku, ale inwestycja szła jak po grudzie. Wszystko rozbiło się o brak chętnych do postawienia dworca. w pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej. Kolejne ogłaszane przetargi nie przynosiły rezultatu, bo cenowe żądania przedsiębiorców przekraczały finansowe możliwości samorządu.

Teraz wreszcie miasto znalazło firmę, która dworzec zbuduje. Burmistrz Władysław Bieda obwieścił, że właśnie klepnął kontrakt z przedsiębiorcą z Mszany Dolnej, który nazywa się tak jak polski prezydent, Andrzej Duda.

Czytaj też Co robią na sądeckiej obwodnicy. Wygląda to na nowy pas jezdni [WIDEO] 

Kształt budynku będzie nieregularny, z przeszkloną elewacją,  otwarty na plac manewrowy i stanowiska autobusowe – informuje limanowski magistrat. Wewnątrz dworca będzie hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, także pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety.

Planowana powierzchnia zabudowy to blisko 168 metrów kwadratowych, łączna kubatura 1347 metrów sześciennych. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych. Dworzec ma być gotowy za niecałe dwa lata.

Czytaj też: Tak nasuwają przęsło wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO]

Limanowa inwestuje też w miejską komunikację i właśnie sfinalizowała umowę na zakup pięciu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów za ponad 5 milionów złotych.([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu