Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/10/2020 - 06:00

Co robią na sądeckiej obwodnicy. Wygląda to na nowy pas jezdni [WIDEO]

Rozkopy, koparki, ciężarówki z kruszywem, tak od kilku dni wyglądają Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu nieopodal skrzyżowania z Nawojowską. Kierowcy pytają co się szykuje, bo wygląda na dodatkowy pas jezdni.

Choć tematem numer jeden jest ostatnio epidemia koronawirusa, to jednak nadal toczy się inwestycyjne życie Nowego Sącza. Ostatnio zainteresowanie kierowców budzą drogowcy, którzy rozłożyli się na Alejach Piłsudskiego. Rozkopali kawał jezdni i ścieżkę rowerową. Wygląda to na nowy pas jezdni.

Czytaj też Tak nasuwają przęsło wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO]  

- Robimy nowy, wygodny zjazd do tych nowych budynków, co tu postawili. Chodzi o to, żeby było wygodnie i bezpiecznie mówi jeden z robotników. Przy okazji rowerzyści skorzystają, bo będzie nowa nawierzchnia ścieżki rowerowej.

Przy okazji skorzystają też ci, którzy autem przyjeżdżają na zakupy do pobliskiej Biedronki.  Na razie przez niewielki wyjazd często dochodzi tutaj do stłuczek.

Cxzytaj też Było już ciemno, kiedy w nią uderzył. Tragedia na sądeckiej obwodnicy [WIDEO]

Zainteresowanie ciągle budzi inwestycja przy Piłsudskiego. Niektórzy utrzymują, że buduje się tutaj kolejna galeria handlowa.

Nie, to nie żadna galeria handlowa – tłumaczył w rozmowie z |”Sądeczaninem” Bolesław Zając, właściciel pobliskiej cegielni, kiedy tylko w grudniu zaczęły się wykopy.

 - Po prostu chcę rozbudować mój skład budowlany, który w tej chwili zajmuje niewielką powierzchnię. Jakiś czas temu kupiłem tutaj kilka hektarów gruntu i stawiam dwukondygnacyjny budynek.

Jak wyjaśniał przedsiębiorca,  na dole będzie się mieścić skład budowlany, a górę zajmą powierzchnie handlowe. Budynek ma mieć w sumie trzy tysiące metrów kwadratowych. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie w całości zrealizowana jeszcze w tym roku.(jagienka.michalik@sadeczanin.info)

Co ro robią drogowcy na Alejach Piłsudskiego.
Będzie nowy pas jezdni?


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog