Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/10/2020 - 09:30

Tak nasuwają przęsło wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO]

Kiedy tylko przestał padać deszcz, a żołnierze „przy świętej niedzieli” odpoczywali, mieszkańcy Kamiennej i Jamnicy przyszli zobaczyć postępy prac przy stawianiu tymczasowego mostu. Było co oglądać, bo w sobotę, aż do zmroku inżynieryjny batalion w ulewnym deszczu nasuwał pierwszy z elementów przęsła.

W ekstremalnych warunkach pogodowych stawiają tymczasową przeprawę na Kamienicy żołnierze inżynieryjnego batalionu z Niska. Ledwie ruszyli z budową, wezbrana woda zatopiła im zamontowane już w korycie rzeki podstawy pod podpory.

Czytak też Tonie w wezbranym nurcie budowa wojskowego mostu na Kamienicy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Mimo fatalnej aury prace posuwają się szybko do przodu. Kiedy rzeka opadła, podpory udało się postawić.

W sobotę w strugach deszczu wojskowi pracowali przy montażu pierwszego elementu przęsła.  Kilkunastu chłopa z całych sił napierało kratownice nasunięte na prowadnice i nic.  Na pomoc ruszyli nawet obecni stale na budowie ratownicy wojskowego ambulansu.

- I raz! I raz! – pomagali sobie okrzykami i dżwignią z metalowej rury.  Wreszcie dali radę. Konstrukcja zaczęła się przesuwać.  

Czytaj też Nie uwierzycie. To się dzieje u nas. Robią piętrowe parkingi! [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Wojskowi pracowali przy moście aż do zmroku. Kiedy w niedzielę odpoczywali,  budowę ruszyli oglądać mieszkańcy Kamiennej i Jamnicy.

- Bardzo im tu wszyscy kibicujemy. Twardziele z nich. Dają radę przy tej pogodzie. Z niecierpliwością wyczekujemy tej przeprawy – mówią ludzie.

-  Naprawdę mamy dosyć tych objazdów krętymi, wąskimi i niebezpiecznymi drogami przez Mystków i Ptaszkową – dodają. -  Z dnia na dzień jest coraz bardziej niebezpiecznie. Kiedy leje, droga jest śliska. Po ciemku jest jak w horrorze. Teraz  tylko patrzeć na pierwsze przymrozki, kiedy nawierzchnię pokryje warstwa lodu. Wtedy to dopiero zacznie się jazda bez trzymanki. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)

W strugach deszczu nasuwali przęsło wojskowego mostu na Kamienicy
Mimo fatalnej aury prace posuwają się szybko do przodu


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog