Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
04/09/2023 - 10:00

Ale most! Gdzie stawiają u nas taką czerwoną, łukową przeprawę [ZDJĘCIA

Jak wielki plac budowy wygląda teraz Limanowa. Na potoku starowiejskim kończą stawiać nowy łukowy most, druga przeprawa, też łukowa, rośnie w oczach nad potokiem Sowlinka. To nie wszystko. Miasto na potęgę remontuje też drogi.

Budują się dwa mosty

Jeden most na potoku starowiejskim jest już prawie gotowy, druga łukowa konstrukcja stanęła nad potokiem Sowlinka.

Nowy most o długości pięćdziesięciu metrów połączy ulicę Sikorskiego z ulicą Marka. - Ta inwestycja jest dla miasta bardzo ważna, bo spowoduje rozproszenie lokalnego ruchu. Przez centrum miasta przejeżdża codziennie dwadzieścia pięć tysięcy aut - mówił w rozmowie z „Sądeczaninem”  burmistrz Limanowej Władysław Bieda

Czytaj też Największe hity targów w Nawojowej idą jak woda. W niedzielę też to można kupić [ZDJĘCIA] 

Remont za remontem

W ramach przedsięwzięcia, gruntowny remont przechodzą też  drogi. Zakończyły się już roboty na ulicach Granicznej, Wierzbowej, Leśnej, Narutowicza oraz Bocznej od ulicy Jabłonieckiej.

Jeszcze w tym roku  będą kontynuowane prace na ulicach: Gawrona, Paderewskiego, Szymanowskiego,  także ulicy Mordarskiej,  Armii Krajowej, Nowej i Wiejskiej. Z kolei  na ulicy Czecha zostanie zamontowane oświetlenie – informuje limanowski magistrat.  

Zakończył się już generalny lifting na ulicy Zarębki oraz ulicach Osiedla Zielonego w Łososinie Górnej. W najbliższym czasie zacznie się remont ulic Metalowców i Bujaka. W roku przyszłym zaplanowane są roboty na ulicach  Moczarki i Skrudlak.

Obecnie prowadzone są inwestycje  na Grunwaldzkiej. Potem rozpoczną się remonty na ulicach Potok i Kusocińskiego. W przyszłym roku roboty zaplanowano na ulicy Ks. Łazarskiego, Krótkiej, Topolowej, Górszczyka oraz ulicy Marsów.

Czytaj też Zmieniła się cena biletów PKP w Małopolsce i prędkość pociągów. Czegoś takiego jeszcze nie było 

Największa taka inwestycja

Budowa mostu, który stanowi połączenie ulicy Sikorskiego z ulicą Marka, wraz z przebudową, to jedna z największych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w Limanowej.  Koszt przedsięwzięcia to ponad 30 milinów złotych. ([email protected]) fot. UM

Tak budują kolejny most w Limanowej
Ma pięćdziesiąt metrów długości. Połączy ulicę Sikorskiego z ulicą Marka.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu