Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
02/09/2023 - 16:45

Zmieniła się cena biletów PKP w Małopolsce i prędkość pociągów. Czegoś takiego jeszcze nie było

Do tego, że wszystko drożeje, zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale obniżka i to duża? Na taki krok zdecydowały się PKP Intercity. Spadnie cena miesięcznych biletów odcinkowych. Ta zmiana dotyczy także naszego regionu. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Szybciej pojedziemy na trasie Kraków-Warszawa.

Czytaj też Chłopak spod Limanowej robi wielką karierę. Podbił serce Europy [WIDEO]

Wielka obniżka cen biletów w PKP Intercity

Z początkiem września PKP Intercity wprowadza obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych w Małopolsce. Upust obejmie w sumie 75 odcinków, na których ceny spadną nawet o 145 zł. Największa zniżka sięgnie ponad 50 procent.

- W ten sposób przewoźnik chce zachęcić kolejnych pasażerów do wybierania najbardziej ekologicznego środka transportu jakim jest kolej -  wskazuje kolej.

Czytaj też Wystawa AGRO Nawojowa już w ten weekend. Szykujcie się na wielkie zakupy w dobrej cenie nie tylko do domu i ogrodu

Zniżki obejmują w sumie 75 odcinków.

Dużej zmianie ulegnie cena  biletu miesięcznego na odcinku Kraków Płaszów –Tarnów. Pasażerowie poruszający się na tej trasie zapłacą o 117 zł mniej. O 77 zł spadnie też cena biletu miesięcznego na trasie Kraków Główny - Kielce.

Taniej będzie też można dojeżdżać z Krakowa do Katowic. W ramach aktualizacji cennika biletów miesięcznych koszt połączenia między tymi miastami spadł o 145 złotych.

W sumie obniżki cen biletów okresowych obejmują 15 województw. - Zakres obniżek jest bardzo szeroki, wynosi od 1 zł do 239 zł i zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach – informuje PKP Intercity.

Czytaj też Pożegnania z posadą i awanse. Z nowym rokiem szkolnym mianowali w mieście nowych dyrektorów [ZDJĘCIA

Pociągi pojadą szybciej

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość.  Od przyszłego tygodnia pociągi między największymi miastami pojadą szybciej. Pasażerowie krócej będą podróżować między innymi na trasie Kraków Główny – Gdańsk Główny. Najszybszy pociąg przewoźnika pokona ten odcinek w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej niż dotychczas i o 6 minut krócej niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy.

Również z Krakowa do Warszawy pasażerowie pojadą w krótszym czasie. Dwa  składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord. Wielu podróżnych ucieszy również lepszy czas przejazdu na trasie Warszawa Centralna – Wrocław Główny. Najszybszy skład PKP Intercity pokona ją w 3 godziny i 33 minuty - o 16 minut krócej niż w okresie wakacyjnym. Około 20 minutowemu skróceniu ulegnie także czas przejazdu między Warszawą Centralną a Poznaniem Głównym. ([email protected]) fot.MKDziękujemy za przesłanie błędu