Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
21/05/2024 - 16:05

U Wiśniowskiego mają grupę szybkiego reagowania. Chcieli tego sami pracownicy. O co chodzi?

Aktywni, zmotywowani, zadowoleni, pełni energii… takich pracowników chce mieć każda firma. Żeby tak się stało, trzeba w profesjonalny sposób zarządzać zdrowiem całej załogi. Z powodzeniem robi to od lat firma Wiśniowski.

Od  35 lat dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, tych zajmujących się i produkcją i sprzedażą – mówi  Ilona Legutko, dyrektor do spraw personalnych w firmie Wiśniowski. – Szczególną dbałość wykazujemy o to, żeby członkowie załogi czuli się bezpiecznie,  pracowali w komfortowych warunkach i dobrej atmosferze.

Jak podkreśla Ilona Legutko, spółka prowadzi szereg działań profilaktycznych, związanych między innymi z zarządzaniem stresem. - To  działania onboardingowe, których celem jest adaptacja nowo zatrudnionych osób w firmie, szkolenia miękkie, to także polityka otwartych drzwi. Zawsze można przyjść i porozmawiać z dyrektorem personalnym, dyrektorem obszaru czy członkiem zarządu -  wyjaśnia.  

- Prowadzimy również badania profilaktyczne, współpracujemy ze służbą zdrowia, czasem takie badania profilaktyczne prowadzimy. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników – dodaje Legutko.

Czytaj też Rewolucja za biurkiem. Właśnie weszły w życie nowe zasady dla pracujących przy komputerach  

Jednocześnie w sytuacjach trudnych u Wiśniowskiego można liczyć na tak zwaną grupę szybkiego reagowania. -  To oddolna inicjatywa pracowników, którzy  sami grupę w naszej firmie utworzyli. W sytuacjach trudnych, kiedy występuje zagrożenie życia czy wypadki, grupa wspiera pracowników i  udziela im pierwszej pomocy -  mówi dyrektor do spraw personalnych.  Grupa ma nawet specjalny samochód wyposażony między innymi nowoczesne defibratory.

Czytaj też Robią to na żelbetowych palach pod Nowym Sączem. Takiej inwestycji jeszcze u nas nie było [WIDEO]

czytaj też Wielki skandal z budową "sądeczanki"? Kto celowo hamuje budowę nowej drogi do Brzeska  

Sądeckie przedsiębiorstwo ma też  grupę liderów BHP, która zajmuję się promowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy. Do tego celu firma wykorzystuje portal e-lerningowy, za pomocą którego szkoli pracowników produkcji  i przekazuje im wiedzę na ten temat. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu