Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
23/04/2020 - 15:30

Ola Nowak. Instagramowa milionerka z Sącza robi zawrotną karierę w sieci

- Wystarczy telefon, którym robisz zdjęcia i pomysł, by zacząć tworzyć swoją przestrzeń w internecie, taki przepis na sukces podaje Ola Nowak z Nowego Sącza, która zrobiła oszałamiającą karierę w sieci. Ma zaledwie dwadzieścia cztery lata i jest topową blogerką modową, influencerką oraz youtuberką. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad milion osób. Na YouTube, dwa miliony. Rozpisują się o niej największe plotkarskie portale. Jak to możliwe, że w rodzinnym mieście jest prawie nieznana?

Kim jest Ola Nowak? To topowa gwiazda internetu, która  w Nowym Sączu jest prawie nieznana, co sama przyznała wywiadzie dla dziennika „Fakt”.

- Większość osób myśli, że ktoś z takiego małego miasta nie może się wybić. Dzięki internetowi możemy mieszkać w miejscowości, gdzie jest pięć osób i być największą gwiazdą w Polsce i na świecie.

Czytaj też Czy Kordian stracił dla niej głowę? Co robiła ta piękność w Żeleźnikowej [WIDEO] 

- Kiedy wychodzę na ulicę, rozpoznają mnie młodsze osoby w wieku od siedmiu do dwudziestu lat. Myślę, że w tej kategorii wiekowej zna mnie  osiemdziesiąt, dziewięćdziesiąt procent – mówiła z kolei w programie Dzień Dobry TVN. - Ten fanpage, który się buduje na Instagramie i You Tube jest na tyle  mocny, że ludzi żyją twoim życiem. I mnie się to podoba.

Internetowa gwiazda, która mieszka w Warszawie, chętnie podaje swój przepis na sukces. 

- Wystarczy telefon, którym robisz zdjęcia i pomysł by zacząć tworzyć swoją przestrzeń w sieci. Bo  internet to coś wspaniałego. Jeżeli robi się to z głową, to naprawdę może nas to doprowadzić do wspaniałych rzeczy. Weź telefon, weź laptopa i spróbuj. Każdy może to sprawdzić czy jest w stanie to robić. I to jest niesamowite!  Wystarczą chęci. Jeżeli nie zaczniemy nic robić, to się tego nigdy nie dowiemy –mówiła Nowak.

Właśnie tak się zostaje influencerem, czyli kimś kto w sieci wpływa na decyzję tysięcy, a nawet milionów ludzi. Kształtuje zachowania całych grup społecznych w najróżniejszych dziedzinach, w modzie, stylu bycia, poszukiwaniu hobby, czy nawet w sposobie wypowiadania.

Czytaj też No szok! Są już niedźwiedzie, teraz mamy azjatyckie zwierzęta w sądeckich lasach

Influencerzy są ściśle powiązani z mediami społecznościowymi. Ich celem jest zyskanie jak najszerszego  zasięgu publikowanych treści, a tym samym nowych obserwatorów. Żeby osiągnąć sukces trzeba być specjalistą w jakiejś dziedzinie i  ciekawie opowiadać o swojej pasji lub zwyczajnym życiu. Jak to się robi?

- Trzeba być sobą. Pokazywać swoją codzienność i jeżeli zaskoczy to zaskoczy. Sama nie wiem jak to się stało – tłumaczyła pochodząca z Nowego Sącza celebrytka.

Zaczynała od bloga modowego, potem razem z inną blogerką, Nadią Długosz, prowadziła kanał na YouTube pod nazwą "Beksy", który doczekał się blisko dwóch milionów subskrybcji. Prawdziwym hitem wśród internautów stały się krótkie filmy satyryczno-fabularne.

Ola ma też ma też własny kanał na YouTube. Zamieszcza tam autorskie filmy, nagrywane  podczas podróży, doradza też kobietom w doborze stylizacji. Pokazuje, jak wygląda jej mieszkanie oraz codzienne tricki urodowe.

Wszystko po to, żeby zarabiać na tym pieniądze. Jeżeli zyskuje się rozpoznawalność, zaczynają się zgłaszać firmy. Oferują swoje produkty w zamian za ich opisanie, wykorzystanie w publikowanym materiale. Gdy zasięg influencera wzrasta, oferty od różnych marek stają się coraz poważniejsze. Niektóre opiewają na kwotę kilkuset złotych, a niektóre na kilka tysięcy.

Nowak musi być w cenie, bo w sieci uchodzi za „numer dwa”- czym pochwaliła się w wywiadzie dla „Faktu”.

- Kiedy zaczynałam, wyznacznikiem było dla mnie  osiągnięcie stu tysięcy obserwujących osób. Wydawało mi się, że to dużo, bo to więcej niż moje rodzinne miasto,  które ma osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców.  A teraz mam milion na Instagramie i prawie dwa miliony na You Tube. I to się cały czas powiększa.  

Ile zarabia? O zarobkach internetowych influencerów krążą legendy. W jednym z wywiadów zdradziła, że stać ją na "przejazdy taksóweczką i może trzy torebki Gucci". Celebrytka musi jednak nieźle prosperować, skoro jakiś czas temu kupiła apartament w stolicy. Biznes prowadzi razem z siostrą Justyną, która robi zdjęcia i jest jej menadżerem.

Jak pisze portal money.pl,  influencerzy o największych zasięgach za opublikowanie na swoim koncie zdjęcia inkasują od 20 do 50 tysięcy złotych. Na jeszcze wyższą zapłatę mogą liczyć po nakręceniu filmu czy kampanii reklamowej dla konkretnej firmy. Najbardziej znani twórcy, obserwowani przez 2-3 mln subskrybentów, zarabiają na tym 30-60 tys. złotych.

Źródło najwyższych, a przy tym najbardziej pewnych dochodów stanowią dla influencerów kontrakty z markami podpisywane na dłuższy okres, np. rok. Firmy są skłonne zapłacić grupie znanych influencerów nawet 1,2-1,5 mln złotych za obsługę swoich kanałów w mediach społecznościowych przez określony w umowie czas.

[email protected] fot. screen TVNDziękujemy za przesłanie błędu