Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/09/2014 - 08:00

W Krynicy ujawniono raport: Orlen z gigantycznymi przychodami

PKN Orlen kolejny rok jest niekwestionowanym liderem pod względem przychodów wśród największych firm w Europie Środkowej. Wynika to z analizy firmy doradczej Deloitte oraz dziennika "Rzeczpospolita". Raport został zaprezentowany wczoraj, podczas XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy
Na drugiej i trzeciej pozycji, podobnie jak w poprzednich latach, znalazły się węgierski koncern energetyczny MOL i czeska Skoda Auto. Jednak te trzy największe spółki regionu, podobnie jak ponad 220 innych przedsiębiorstw, zanotowały spadek przychodów w ubiegłym roku.

Wśród największych firm w Europie Środkowej nadal dominują spółki energetyczne i paliwowe, które zajęły siedem na dziesięć pierwszych miejsc na liście „CE TOP 500”. Niezmiennie też Polska, wyprzedzając Czechy, utrzymuje największą liczbą spółek w zestawieniu.

Deloitte wraz z "Rzeczpospolitą" przeprowadziła analizę największych firm w 18 krajach Europy Środkowej i na Ukrainie. Wyniki pokazują, że w 2013 roku przychody ogółem 500 największych firm w tym regionie wyniosły 712 miliardów euro, co oznacza spadek o 0,4 procent w stosunku do roku 2012. W rankingu 45 procent przedsiębiorstw zanotowało gorsze wyniki, niż rok wcześniej.

BOS
Fot: BOS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)