Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
12/09/2019 - 07:30

Rozmowa dnia: jest profesorem medycyny i liderem… rockowej grupy. Niesamowite?

Czy można być jednocześnie liderem, wokalistą, autorem tekstów rockowej grupy i …. wybitnym lekarzem, szefem Kliniki Transplantologii Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach? Tak! Dowiódł tego profesor Sebastian Giebe, niesamowity człowiek wielu talentów, który gościł na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Profesor dr hab. n. med. Sebastian Giebel to jeden z najwybitniejszych polskich transplantologów, szef Kliniki Transplantologii Szpiku i Onkohematologii w Gliwicach, oraz - lider, wokalista i autor tekstów rockowej grupy "Autentikos"! Grupa, jak mówi prof. Giebel, powstała, gdy bliżej poznał swych sąsiadów, bo wtedy okazało się, że jednym z nich jest doskonały perkusista.

Podczas obrad Forum Ekonomicznego mieliśmy okazję porozmawiać przez chwilę z profesorem między innymi o Car-T cells, jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie metod immunoterapii, wchodzącej dopiero do praktyki klinicznej - wykorzystaniu komórek układu odpornościowego pacjenta (modyfikowanych genetycznie limfocytów T) do walki z nowotworem. Terapia ta stosowana jest dotąd w białaczce limfoblastycznej, głównie u dzieci oraz u dorosłych chorych na chłoniaka rozlanego z dużych komórek B, po niepowodzeniu chemioterapii.

Rozmawialiśmy i o tym, jak profesorowi udaje się łączyć muzyczne pasje z ukochaną nauką i pracą, o muzyce, tekstach i planach na przyszłość. Pierwsżą płytą wydaną przez Autentikos była "Audioterapia", a muzycy zbierają już materiał na drugi krążek. Chcecie wiedzieć więcej? Posłuchajcie naszej rozmowy! (tomasz.kowalski@sadeczanin.info) Wideo: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu