Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
04/09/2018 - 19:35

Marek Pławiak: Forum to wspaniała promocja Sądecczyzny i Małopolski

Starosta nowosądecki Marek Pławiak jest stałym uczestnikiem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. W tym roku gości już na nim po raz czwarty. - Podziwiam rozwój tej inicjatywy - podkreśla starosta Pławiak, wychodząc z budynku Pijalni Głównej, po zakończonym głównym panelu otwierającym tegoroczne forum.

Starosta Pławiak,  po zakończeniu głównego panelu, w którym uczestniczyła między innym wicepremier Beata Szydło był pod ogromnym wrażeniem słów, jakie padły na sali, w której zgromadzili się jego uczestnicy.

- Padały niezwykle interesujące pytania dotyczące stosunków, relacji, zagadnień gospodarczych i rozwoju państw, które są sąsiadami Polski - mówi starosta. - Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest miejscem, w którym po prostu trzeba być. Gdyby tego wydarzenia nie było Sądecczyzna byłaby nadal pięknym, rozwijającym się regionem. Bez dwóch zdań, ale nie takim, jak obecnie. Dzięki forum Sądecczyzna ma wspaniałą, niepowtarzalną promocję regionu.

Ta inicjatywa, zdaniem starosty Pławiaka przyciąga do uzdrowiska nie tylko głowy państw, ale także premierów i ministrów z różnych krajów. Forum przyciąga na Sądecczyznę ciekawe osoby z polityki, biznesu, nauki i kultury.

- To wszystko powoduje, że rozwijają się kontakty biznesowe, ale również kontakty, które mają na celu rozwój innowacyjności - dodaje starosta Pławiak.  - Jest to również niezwykle ważne i istotne. To coś, z czego całymi garściami powinni czerpać biznesmeni i przedsiębiorcy. Dla nich - tych znaczących, średnich, jak i małych przedsiębiorców jest to - uważam najlepsza forma nawiązywania bezpośrednich kontaktów i poszerzania wiedzy.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020